Smartwatch PineTime pojawi się już na początku 2020 roku i znamy jego specyfikację

Smartwatch PineTime pojawi się już na początku 2020 roku i znamy jego specyfikację

Kilka tygodni temu Pine64 – firma odpowiedzialna za stworzenie budżetowego telefonu z Linuxem oraz autorskiego mini komputera – poinformowała, że pracuje nad tanim smartwatchem z Linuxem. Dzisiaj dowiedzieliśmy się nieco więcej na jego temat oraz wiemy kiedy będzie dostępny w sprzedaży.

PineTime będzie dostępny już w I połowie 2020 roku

Do tej pory poznaliśmy jedynie cenę tego produktu, która wynosić ma 25 USD, czyli około sto złotych. Nieco później okazało się, że obudowa PineTime już wcześniej była dostępna w innych produktach tego typu dostępnych w chińskich sklepach wysyłkowych. Samo Pine64 potwierdziło fakt wykorzystania istniejącej obudowy, jednak zaznaczyło, że podzespoły będą się diametralnie różnić.

Warto przeczytać: Pine64 pracuje nad PineTime – tanim smartwatchem pracującym pod kontrolą Linuxa

Dzisiaj natomiast wiemy jakie to będą podzespoły. Zegarek napędzać ma procesor Nordic Semiconductor nRF52832 lub nRF52840. Obraz wyświetlany będzie na ekranie IPS o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240 x 240 pikseli z 65 tysiącami kolorów. Łączność ze smartfonem zapewnić ma Bluetooth 5 LE.

Smartwatch PineTime pojawi się już na początku 2020 roku i znamy jego specyfikację
(fot. CNX Software)

Nie powinno zabraknąć takich sensorów jak akcelerometr oraz pulsomierz. Całość zasilać ma ogniwo Li-Po o pojemności od 170 do 180 mAh, które naładujemy dzięki ładowarce 5V/0,5A. Zegarek będzie ważył 38 gramów, a jego grubość wynosić ma zaledwie 11 milimetrów. Póki co nie wiadomo na jaki system zdecyduje się Pine64. Prawdopodobnie będzie to Zephyr, FreeRTOS, Arm Mbed lub NuttX.

Co ważne, powyższa specyfikacja dotyczy prototypu, a więc w finalnym produkcie może być ona nieco inna. Co ciekawe, cena PineTime ma być niższa niż zakładano i ma wynosić 22,99 USD, czyli około 92 złote. Co ciekawe, zegarek będzie sprzedawany bez paska. Ten będzie można sobie dokupić za kolejne dwa dolary, czyli około 8 złotych. Sprzedaż ma się rozpocząć już w pierwszym lub drugim kwartale 2020 roku.

Co myślicie o PineTime? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!