Solina kolejną gminą anty-5G. Była szybsza od Kraśnika

Solina kolejną gminą anty-5G. Była szybsza od Kraśnika

Zapewne większość z Was słyszała o kuriozalnej uchwale przyjętej w Kraśniku, która to miała zakazać rozwoju sieci 5G, a także ograniczyć dostęp do Internetu w szkołach. Jak się jednak okazuje, lubelskie miasto nie było pierwsze, bowiem do podobnych wydarzeń doszło miesiąc wcześniej w Solinie.

Solina też jest anty-5G

Jak się okazuje, w sierpniu w gminie Solina odbyło się spotkanie na której radni przegłosowali uchwałę przeciwko 5G. Co ciekawe, jeden z radnych – będący również inicjatorem tejże akcji – całkiem zaskakująco argumentował swoje stanowisko.

Wydaje się, że to prowadzi za sobą jakieś zagrożenie, którego my w tej chwili nie jesteśmy nawet w stanie ocenić.

Radny dodał także, że sieć 4G jest wystarczająca, a dostęp do szybszego Internetu może być możliwy wykorzystując stacjonarne urządzenia. Inicjator nie zapomniał również wspomnieć o dobru dzieci, co potwierdzał mówiąc, że nie ma żadnych regulacji dotyczących nowego standardu sieci. Inni radni niechętnie podjęli się debaty, przez co od razu przystąpiono do głosowania. Uchwałę poparło 12 radnych, a tylko jedna osoba się wstrzymała. Niestety, nikt nie był przeciwko.

Muszę dodać, że głosowanie nie wywołało dyskusji i przeszło bez większego echa, a przecież w przypadku Kraśnika było kompletnie inaczej i do tej pory nazwa miasta jest synonimem przeciwieństwa rozwoju technologicznego. Warto jednak dodać, że o Kraśniku było głośno już kilka dni przed głosowaniem, a temat uchwały anty-5G najpierw lokalne, a później ogólnokrajowe media chętnie podchwyciły. W przypadku Soliny było kompletnie inaczej i niechętnie pisano o tym wydarzeniu.

Co myślicie o działaniach Soliny? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!