Sony i gry mobilne, czyli PlayStation Studios Mobile ze spin-offami popularnych tytułów

Sony i gry mobilne, czyli PlayStation Studios Mobile ze spin-offami popularnych tytułów

Sony bierze się na poważnie za tworzenie gier przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Nowe zapowiedzi wskazują, że pojawi się sporo spin-offów, znanych z oferty PlasyStation.

Nowe podejście do świata gier

Kilka miesięcy temu Sony poinformowało, że ma zamiar zmienić model tworzenia gier., o czym pisaliśmy TUTAJ. Duży nacisk miał być położony na tworzenie tytułów przeznaczonych na urządzenia mobilne i już wtedy widzieliśmy pierwszy kroki w tę stronę. Były nim kupno studia Bungie, co wzbudziło sporo zamieszania, ponieważ dało to Sony dostęp do marki Halo. Teraz pod ich kierownictwo przeszło kolejne studio – Savage Game Studios, które nie ma dużego dorobku, ale jego założyciel pracował dla Zynga, Insomaniac i Wargaming. Nowy nabytek Sony z miejsca dostał 4,4 miliona dolarów na stworzenie bloskbusterowej strzelanki, o której jednak uparcie milczy.

Sony i gry mobilne, czyli PlayStation Studios Mobile ze spin-offami popularnych tytułów

Co zobaczymy na urządzeniach mobilnych?

Sony wyraźnie przygotowuje się do wejścia na rynek gier mobilnych. Z informacji podanych przez firmę wynika, że w ofercie pojawia się tytuły zupełnie nowe, na licencji, oraz co najważniejsze, te, które są dobrze znane z konsol PlayStation. Mowa tutaj o nie tylko o odświeżonych wersjach, ale także spin-offach. Chociaż nie podano dokładnej listy, same Sony wymieniło, chociażby Fortnite, Rocket League i Destiny 2, jako marki, które chce rozwijać w wersjach na urządzeniach mobilnych. Plan Sony jest śmiały, ponieważ zakłada, że cały projekt wystartuje już w 2025, ramię w ramię z wejściem na PC.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!