Strona główna Aktualności Sony Xperia 2: pierwsze detale nowego flagowca Sony

Sony Xperia 2: pierwsze detale nowego flagowca Sony

-

Ledwo co premierę miała Xperia 1, dopiero zaczyna być dostępna w sklepach, a już pojawiły się informacje na temat jej następcy – Xperii 2.

Była rewolucja, czas na ewolucję

Jak zawsze, na wstępie pragnę podkreślić iż są to jedynie przecieki. Oznacza to nie mniej, nie więcej tyle, że trzeba je brać z dystansem. Co prawda póki co opublikowano jedynie rendery, jednak już na ich podstawie można określić pewne szczegóły. Główną różnicą jest przesunięcie obiektywów na brzeg. Ponadto możemy zauważyć zmniejszenie górnej ramki.

Na pewno pozostajemy przy proporcjach 21:9. Według źródła, przekątna ekranu o dziwo się zmniejszy z 6.5″ w Xperii 1 do 6.1″.

Sądząc po grafikach, smartfon niestety nie dostanie jacka 3.5mm. Trzeba będzie wykorzystać standardowy adapter z USB-C lub słuchawki bezprzewodowe. Do tego możemy zauważyć klasyczny już czytnik linii papilarnych z boku urządzenia

A co w środku?

Niestety specyfikacja póki co jest nieznana. Mogę jedynie przypuszczać, znając dotychczasowy harmonogram premier Sony, pół roku po modelu flagowym, pojawiał się ulepszony wariant z dopiskiem Premium i tym samym układem SoC.

Jeśli nic się nie zmieni, to Xperia 2 (a może Xperia 1 Premium?) otrzyma ten sam SoC co Xperia 1, czyli Snapdragon 855. Jeśli jednak zmiana nazewnictwa tym razem oznacza również zmianę harmonogramu premier, to być może na pokładzie znajdziemy już następcę (Snapdragon 865?). Ciężko powiedzieć na ten moment co poczyni Sony. Prawdopodobnie przekonamy się we wrześniu, na targach IFA w Berlinie.

Ciekaw jestem jak wypadnie premiera i co finalnie otrzymamy. Osobiście uważam Xperię 1 za ciekawe urządzenie, choć, niestety, Sony przesadziło z ceną (a zwłaszcza w przypadku średniopółkowych Xperii 10 i 10 Plus). Bynajmniej nie oznacza to, że urządzenia są złe. Ciekawa, wciąż gdzieś z duchem Sony, stylistyka, do tego nietypowe proporcje – przydatne zwłaszcza przy pracy na podzielonym ekranie.

Zobacz także: Recenzja Sony Xperia 10 – LG, przepraszam, że nazwałem G7 Fit najgorszym średniakiem

Potencjał jest, gdyby tylko Sony trochę relatywniej wyceniali swoje urządzenia (nie oszukujmy się, czasy sławy minęły, jeśli chcą wrócić na rynek, ceny muszą być bliższe Huawei/Honor/OnePlus niż Samsung czy Apple), mogliby zabłysnąć ponownie na rynku.

Co myślicie o następcy Xperii 1? Podobają wam się nowe urządzenia Sony z ekranami 21:9? Jak zawsze, zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy.
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej