Specyfikacja Realme 3 Pro wyciekła przed premierą. Konkurencja dla Redmi Note 7 Pro nadchodzi?

realme 3 pro

Realme jest submarką firmy OPPO. Urządzenia tego producenta przeznaczone są przede wszystkim na rynek Indii i to tam nawiązywać one mają walkę z konkurencją. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy kolejny model chińskiej firmy!

Realme 3 Pro

Urządzenie to wprawdzie nie zostało jeszcze zapowiedziane przez samego producenta, ale już teraz pojawiła się w sieci jego rzekoma specyfikacja. Oczywiście tego typu informacje musimy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ale pamiętajmy, że wiele takich plotek okazywało się po jakimś czasie faktem. Wszystko wskazuje na to, że Realme 3 Pro będzie średniakiem i jednocześnie bezpośrednim konkurentem dla Redmi Note 7 Pro, czyli modelu, który niestety do Europy nie trafi.

Smartfon submarki OPPO ma działać dzięki Qualcomm Snapdragonowi 710. Jednostka ta w zupełności powinna wystarczyć większości użytkowników, a nawet tym, którzy potrzebują całkowicie płynnego działania w wielu aplikacjach jednocześnie. Realme 3 Pro powinien zadebiutować w trzech wariantach różniących się ilością RAM-u oraz pamięci wewnętrznej. Najsłabszą konfiguracją będzie 4/32, mocniejszą 4/64, a topową 6/64. Nie zabraknie także wsparcia dla kart pamięci microSD. Co ciekawe najprawdopodobniej smartfon ten nie dołączy do trendu matrycy Sony IMX586. Aparat ten pojawia się zarówno w flagowcach jak i średniakach. Chiński producent nie chce jednak ślepo podążać za konkurencją. Tym samym najprawdopodobniej głównym aparatem tylnym będzie Sony IMX519, czyli identyczny sensor, który widzieliśmy już w OnePlus 6T.

Zobacz też: OPPO Reno w Europie zadebiutuje już 24 kwietnia.

Zagadką są aparaty przednie, wyświetlacz oraz pojemność baterii. Ogniwo ma wspierać szybkie ładowanie VOOC 3.0. Niestety, technologia ta nie oferuje tak krótkiego czasu ładowania jak SuperVOOC, ale i tak jest zdecydowanie lepsza niż wiele rozwiązań konkurencji. Jeśli Realme 3 Pro faktycznie trafi na rynek z taką specyfikacją i jednocześnie jego cena nie będzie zbyt wysoka to może stać się on faktycznym konkurentem dla Redmi Note 7 Pro. Pamiętajmy jednak o tym, że Indie pokochały Xiaomi i pokonanie średniaka chińskiej firmy będzie niezwykle trudne. Czekamy na kolejne informacje na temat nowego urządzenia Realme!

Co myślicie o takiej specyfikacji Realme 3 Pro? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
4
Share