Strona główna Aktualności Spotify Lite rusza w 36 krajach. Czym różni się lżejsza wersja aplikacji?

Spotify Lite rusza w 36 krajach. Czym różni się lżejsza wersja aplikacji?

-

Spotify Lite ma być aplikacją podbijającą serca użytkowników, którzy mieszkają w krajach, gdzie internet nie jest zbyt szybki i jednocześnie większość osób korzysta z budżetowych urządzeń. Aplikacja zadebiutowała w 36 krajach, ale wśród nich nie znajdziemy Polski.

Spotify Lite

Powodem stworzenia lżejszej wersji najpopularniejszego serwisu muzycznego na świecie były tak naprawdę opinie samych użytkowników. Oczywiście w naszym kraju posiadamy naprawdę spore pakiety danych, których tak naprawdę większość użytkowników nie wykorzystuje w całości, ale sytuacja nie jest tak kolorowa we wszystkich krajach. Spotify Lite waży zaledwie 10 MB, a to w porównaniu z standardową wersją aplikacji, ważącą około 100 MB, jest naprawdę sporą różnicą. Co ciekawe lżejsza wersja nie została okrojona z funkcjonalności.

Nadal możemy wykupić Premium, pobierać utwory aby słuchać ich offline czy tworzyć własne playlisty. Bardzo użyteczną funkcją może być możliwość ustawienia dowolnych limitów na przesyłanie danych w sieci komórkowej. Tym sposobem użytkownicy będą w stanie kontrolować ile zużywają pakietu i jednocześnie ustrzec się przed dodatkowymi opłatami. To jednak jeszcze nie wszystko. W Spotify Lite znajdziemy także specjalny przycisk pozwalający wyczyścić pamięć podręczną jednym kliknięciem.

Zobacz także: Spotify zastąpi odtwarzacze MP3 na telefonach. Funkcja ta jest już w fazie testów!

Na tę chwilę Spotify Lite nie jest dostępne w naszym kraju i tak naprawdę nie spodziewałbym się tego, że kiedykolwiek zadebiutuje w Polsce. Aktualnie aplikacja dostępna jest w Algierii, Argentynie, Bahrajnie, Brazylii, Boliwii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Kostaryce, Dominikanie, Ekwadorze, Egipcie, El Salvador, Gwatemali, Hondurasie, Indiach, Indonezji, Jordanii, Kuwejcie, Libanie, Malezji, Meksyku, Maroko, Nikaragua, Omanie, Panamie, Paragwaju, Peru, Filipinach, Katarze, Arabii Saudyjskiej, RPA, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Urugwaju oraz Wietnamie.

Co myślicie o Spotify Lite? Chcielibyście by aplikacja ta pojawiła się także w naszym kraju? A może w ogóle nie korzystacie z Spotify? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej