Spotify drożeje. Nowe ceny usługi już od 30 kwietnia!

spotify aplikacja

Spotify to najpopularniejsza usługa streamingu muzyki na świecie. Teraz gigant ogłosił podwyżkę cen swoich usług w Europie i Stanach Zjednoczonych, która uderzy w kieszenie użytkowników i może zniechęcić niektórych do płacenia za konto z subskrypcją Premium.

Spotify podnosi ceny

Już w zeszłym roku przedstawiciele streamingu zapowiadali, że w 2021 roku przyjdzie czas na podniesienie cen subskrypcji usługi. Teraz najpopularniejsza usługa streamingu przechodzi od słów do czynów i już od przyszłego miesiąca użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Europy zapłacą więcej za dostęp do subskrypcji. W naszym regionie podwyżka cen dotknąć ma planów Duo, Family oraz Student, a wszystko to spowodowane jest wynikami finansowymi firmy, która nadal nie zarabia.

Usługa, która pod koniec ubiegłego roku mogła pochwalić się 345 milionami aktywnych użytkowników, z czego ponad 150 mln to osoby płacące za jedną subskrypcję, wciąż nie przynosi żadnych zysków. Już 30 kwietnia tego roku w życie wejdzie nowy cennik, który w Europie podnosi opłaty za poszczególne plany o 1 lub 3 euro. I tak w przypadku planu Duo i Student użytkownicy na Starym Kontynencie będą musieli zapłacić niedługo 12,99 euro (około 60 zł) lub 5,99 euro (około 28 zł), a subskrybenci usługi w wariancie Family17,99 euro (około 82 zł). Jeśli natomiast chodzi o użytkowników z Wielkiej Brytanii, to ceny wyniosą 13,99 funta (ok. 74 zł) za plan Duo, 16,99 funta (ok. 90 zł) za plan Family i 5,99 funta (ok. 32 zł) za plan Student.

ceny spotify premium w polsce
Obecne ceny Spotify Premium w Polsce

Niestety obecnie nie wiemy, czy zmiany w cenniku Spotify będą dotyczyły także Polaków. Obecnie nie słyszałem, aby ktokolwiek w naszym kraju otrzymał wiadomość o zmianie polskich cen, które są bardziej dostosowane do polskich realiów. U nas plan Duo kosztuje 24,99 zł, Family 29,99 zł, a Student to wydatek 9,99 zł miesięcznie. Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na to, czy 30 kwietnia zmieni się także cennik dla użytkowników w naszym kraju, choć mam nadzieję, że jeszcze to nie nastąpi…

Źródło: TechSpot

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!