Spotify wprowadza “Blend” – automatyczne tworzenie playlist dla par

spotify aplikacja

Spotify właśnie udostępniło nową funkcję swojego odtwarzacza o nazwie Blend. Dzięki niej stworzymy playlistę, która wymiesza ulubione utwory dwóch osób.

Spotify Blend

Spotify dodało nową funkcję o nazwie Blend. W skrócie, jest to specjalny skrypt, który tworzy wspólną playlistę dla dwóch osób. Znajdują się w niej ulubione utwory obydwóch znajomych. Co ciekawe, specjalna kolumna pokazuje od kogo pochodzi dana piosenka. Funkcja działa w pełni automatycznie i codziennie playlista jest aktualizowana.

Jak skorzystać z funkcji? Z tego co widzę, to póki co dostępna ona jest tylko z poziomu telefonu. Należy uruchomić aplikację i na ekranie głównym przejść do sekcji Przygotowane Dla Ciebie. Następnie klikamy na “+” i wysyłamy wygenerowany link do naszego znajomego. Jeśli znajomy dołączy do Blenda, to dostaniemy adekwatne powiadomienie, a playlista utworzy się automatycznie.

Tak jak napisałem wyżej, funkcja dostępna jest tylko z poziomu aplikacji mobilnej – przynajmniej u mnie. Możemy przejść do utworzonej playlisty na komputerze, ale musi ona najpierw zostać stworzona na smartfonie. Ponadto desktop nie wyświetla informacji mówiącej od kogo utwór pochodzi.

spotify blend

Funkcja działa dosyć podobnie do zewnętrznej usługi musictaste.space, która również tworzy wspólną playlistę. Tutaj jednak nie mieliśmy ani informacji od kogo utwór pochodzi, ani ta playlista nie aktualizowała się codziennie.

spotify blend
Widok playlisty z poziomu komputera

Blend wygląda na ciekawą opcję poznania muzyki, ale jest to tylko drobny dodatek. Nadal czekamy na to, co ważne – zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa. Spotify to jedna z największych usług na Świecie, a nadal nie oferuje czegoś tak prostego jak 2FA, czyli uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!