Średniaki Samsunga też będą miały układy graficzne AMD

rdna2

Procesory Samsunga swego czasu były chłodno odbierane przez entuzjastów sprzętu mobilnego, ale teraz południowokoreański producent wychodzi na prostą. Jest to zasługa między innymi współpracy z AMD, liderem w produkcji układów graficznych. GPU tego producenta niedługo mogą trafić do znacznie większej liczby modeli Samsunga.

mRDNA w Samsung Exynos 1430 i 1480

Według doniesień @Tech_Reve na X, firma Samsung planuje wykorzystać grafikę AMD w swoich średniopółkowych układach Exynos. Nowe GPU AMD pojawią się w smartfonach Samsunga już w przyszłym roku. To wynik umowy podpisanej w 2023 roku rozszerzającej współpracę między Samsungiem i AMD.

Samsung Galaxy S22

Obie firmy współpracują ze sobą już od pewnego czasu, gdyż GPU we flagowym układzie Exynos 2200 opiera się na architekturze graficznej AMD RDNA2, wprowadzając technologie takie jak ray tracing. Jednakże przypuszczalnie nowe GPU o nazwie mRDNA pojawi się najpierw w układach Exynos 1430 i 1480 i nie będzie ukierunkowane na gry mobile, a raczej skoncentrowane głównie na przetwarzaniu obrazów. Okazuje się, że głównym celem Samsunga jest poprawa działania uczenia maszynowego i przetwarzania obrazów w swoich budżetowcach – kto wie, może zrobi to z nich dobre fotograficzne smartfony. Pozostaje nam z niecierpliwością oczekiwać, jakie innowacje przyniesie to partnerstwo na rynku mobilnym w nadchodzących latach.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!