Stabilna wersja EMUI 10 w końcu trafia na Huawei P30 oraz P30 Pro

huawei p30 pro

Testy nowej wersji nakładki chińskiego producenta trwały od jakiegoś czasu. Użytkownicy wyczekiwali jednak z niecierpliwością stabilnego EMUI 10 i w końcu nadszedł ten moment, gdy oprogramowanie to jest udostępniane. W pierwszej kolejności mogli je pobrać posiadacze P30 i P30 Pro mieszkający w Chinach, ale niedługo później aktualizacja trafiła także do Europy!

EMUI 10 na P30 i P30 Pro

Oczywiście firma Huawei zapowiedziała jakiś czas temu, że wraz z EMUI 10 na większość smartfonów trafi także Android 10. Sami użytkownicy mieli co do tego sporo wątpliwości przez napiętą sytuację pomiędzy chińskim producentem a rzędem Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele. Niemniej jednak sankcje nałożone przez USA na Huawei dotyczą jedynie nowych modeli, a co za tym idzie te, które już od jakiegoś czasu są na rynku nie będą w jakikolwiek sposób okrajane ze swojej funkcjonalności. Tym samym zarówno P30 jak i P30 Pro już teraz otrzymują najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem.

Stabilna wersja EMUI 10 w końcu trafia na Huawei P30 oraz P30 Pro

Najnowsza wersja EMUI 10 waży prawie 5 GB. I to naprawdę sporo, nawet wtedy, gdy spojrzymy przez pryzmat tego, że aktualizujemy zarówno nakładkę jak i samego Androida. Wersja oprogramowania ma oznaczenie 10.0.0.166 (oraz .168) i w pierwszej kolejności dostępna była w Chinach. Chwilę później dostępność aktualizacji poprzez OTA zgłaszali także mieszkańcy Norwegii czy innych krajów Starego Kontynentu. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu aktualizacje są rozsyłane falami. To oznacza, że nie wszyscy posiadacze Huawei P30 oraz P30 Pro otrzymają EMUI 10 z Androidem 10 w tym samym czasie.

Zobacz także: Huawei P smart Pro oraz nova 5T debiutują na polskim rynku

Jeśli jednak korzystaliście z wersji beta oprogramowania to zainstalowane stabilnej wersji wiąże się z pobraniem jedynie 1 GB. Co więcej betatesterzy otrzymali powiadomienie o możliwości aktualizacji przez OTA w pierwszej kolejności (która ważyła tylko 600 MB). Co zmienia EMUI 10? Przede wszystkim został położony nacisk na bezpieczeństwo, został dodany zupełnie nowy tryb ciemny oraz została poprawiona stabilność. Oczywiście nie mogło także zabraknąć nowych ikon, animacji czy tapet.

A wy już otrzymaliście aktualizację swojego Huawei P30 lub P30 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!