Steam otrzymuje odświeżony interfejs w kanale Beta!

Steam Client Icon on Windows 11 Start Menu

Na przestrzeni ostatnich lat klient platformy Steam doczekał się mniej lub bardziej znaczących zmian interfejsu. Zmieniano m. in. wygląd okna z listą znajomych czy sekcję do zarządzania naszymi pobraniami. Wczoraj (28.04.2023) w kanale Beta klienta Steam pojawiła się aktualizacja, wprowadzająca znaczne zmiany w wyglądzie desktopowej platformy.

Interfejs klienta Steam w kanale Beta z nowym UI - Kwiecień 2023
Interfejs klienta Steam w kanale Beta z nowym UI

Zacznijmy od tego, że zrobiło się nieco ciemniej. W oczy rzuca się odświeżony pasek nawigacji z nowym fontem i jasnoniebieskim oznaczeniem wybranej sekcji. Łatwo zauważyć również nowy wygląd menu kontekstowych, te dla kontrastu są wyraźnie jaśniejsze, w szczególności hover, czyli opcja, nad którą znajduje się nasz kursor.

Nowocześniejsze UI możemy znaleźć także w oknie ustawień klienta Steam. Uwagę przykują jasnoniebieskie akcenty kolorystyczne m. in. w przełącznikach czy strzałkach rozwijanych menu.

Ustawienia klienta Steam w kanale Beta z nowym UI - Kwiecień 2023
Ustawienia klienta Steam w kanale Beta z nowym UI

Najciekawsza zmiana graficzna dosięgnęła nakładkę In-Game Overlay, czyli widok z dostępem do narzędzi Steama, który uruchamiany za pomocą skrótu klawiszowego Shift + Tab. Wszystkie najważniejsze opcje znajdziemy w rzędzie na dole ekranu. Pojawiła się również nowa funkcja, czyli notatnik. Proste narzędzie pozwalające na tworzenia notatek wraz z ich formatowaniem. Takie notatki możemy sobie przypiąć do ekranu z wybranym poziomem przezroczystości aby widzieć notatkę w trakcie gry nawet po wyjściu z nakładki In-Game Overlay.

Ulepszeń graficznych nie brakuje, jest ich jeszcze więcej! Z pewnością ogromna społeczność graczy ucieszy się z odświeżonego interfejsu graficznego, który przygotował dla nas Valve. Unowocześnienie interfejsu Steama troche im to zajęło, mimo, że zmiany same w sobie nie są jakieś drastyczne. Niemal wszystko pozostało poukładane tak samo jak było, więc przyzwyczajeni do starego interfejsu nie powinni mieć problemu z odnalezieniem się w nowym. Odświeżone UI pojawiło się na razie w kanale Beta dla systemów Windows oraz Linux (macOS będzie musiał poczekać jeszcze kilka tygodni), co oznacza, że jest dopiero testowane przez niewielką część chętnychużytkowników, aby później w pełni stabilne i dopracowane trafić do stabilnej wersji klienta Steam. Kiedy to nastąpi? Ciężko powiedzieć.

Źródło: Steam

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!