Steam z nowym interfejsem! Jak się Wam podoba?

Steam
Steam

Valve właśnie wydało aktualizację aplikacji Steam, która może na pierwszy rzut oka nie wydaje się wielka, jednak zmiany są znaczące.

Steam ze zmianami!

Zgodnie z oczekiwaniami (o których pisaliśmy >>tutaj<<), pojawiła się nowa wersja aplikacji Steam. Już od razu po włączeniu widzimy różnicę – otóż strona sklepu jest o wiele bardziej przejrzysta i przyjemniejsza w odbiorze. Mało tego, w lewym, górnym rogu znajduje się grafika przedstawiająca konsolę Steam Deck – kliknięcie w nią sprawi, że przejdziemy na witrynę zakupu urządzenia. Ogólnie nowy interfejs daje taki vibe związany ze Steam Deckiem.

Steam
Steam

Warto dodać, że aplikacja została przepisana na nowe technologie, co ma deweloperom znacznie ułatwić dalszy rozwój programu. Mało tego, ta czynność lepiej integruje wszystkie interfejsy Steam, czyli właśnie Steam Decka, Big Picture, aplikację mobilną czy zwykłe okno komputerowe. Tutaj warto dodać, że w przypadku macOS oraz Linuksa aplikacja zyskała przyspieszenie GPU, co naprawdę czuć.

Overlay wyświetlany podczas grania też się zmienił. Pojawiła się opcja robienia zrzutów ekranu w trakcie gry, a także tworzenia notatek! Co ciekawe, te notatki mają synchronizować się z chmurą, co pozwala na dostęp z różnych urządzeń.

Zmiany bardzo dobrze przedstawia poniższy oficjalny film.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!