Tablet mogący być także dodatkowym ekranem? Taki ma być Lenovo Yoga X

Tablet mogący być także dodatkowym ekranem? Taki ma być Lenovo Yoga X

Tablety z Androidem nie są zbyt popularnymi urządzeniami, ale producenci nadal zamierzają rozwijać ten segment rynku. Jedną z firm, która już niedługo wprowadzi do sprzedaży zupełnie nowy sprzęt tego typu jest Lenovo. Producent ten pracuje nad modele oznaczonym jako Yoga X, który ma wyróżnić się na tle konkurencji jedną ciekawą cechą!

Lenovo Yoga X

Oczywiście rozwiązanie, nad którym pracuje Lenovo nie jest niczym nowym. Podobnie działają iPady oraz komputery z systemem macOS, ale chiński producent chce iść o krok dalej i stworzyć coś, co będzie współpracowało ze znacznie większą liczbą urządzeń. Tablet oznaczony jako Yoga X ma otrzymać bowiem port micro HDMI. Co ciekawe wykorzystanie tego złącza pozwoli nam na wyświetlanie treści zarówno z komputera z Windowsem na ekranie tableta jak i ekranu z naszego smartfona, a także Nintendo Switch. I bez wątpienia dzięki temu technologia ta może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Tablet mogący być także dodatkowym ekranem? Taki ma być Lenovo Yoga X

Jak nowość Lenovo będzie działać? Wystarczy podłączyć odpowiedni kabel oraz włączyć dedykowany tryb. Co więcej sam dotykowy ekran ma pozostać aktywny, a co za tym idzie nie tylko zyskamy większą przestrzeń roboczą, a także będziemy mogli skorzystać ze sprzętu bez dotykowego wyświetlacza w zupełnie nowy sposób. Niestety, ale specyfikacja Lenovo Yoga X pozostaje na tę chwilę tajemnicą.

Liczę jednak na to, że chiński producent wykorzysta w swojej nowości większy wyświetlacz, bo rozwiązanie pozwalające wyświetlać treści z innych urządzeń na tablecie dopiero wtedy będzie miało prawdziwy sens. Jednocześnie bardzo możliwe, że w najbliższym czasie w sieci pojawi się więcej informacji na temat tego urządzenia. Jeśli po raz kolejny rendery, które opublikował w sieci Evan Blass okażą się faktem to sam wygląd sprzętu będzie podobny do tego, co znaliśmy już wcześniej z serii Yoga. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Lenovo Yoga Tab 3 Pro.

Co myślicie o nowym pomyśle Lenovo? Czekacie na premierę modelu Yoga X? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!