Tak szybko? Playstation Portable (PSP) ma już 15 lat!

Konsola PSP
Konsola Sony PSP. Często nazywana najlepszą retro konsolą kieszonkową.

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z PSP było czymś częstym i normalnym. Dzisiaj konsola ta jest reliktem przeszłości, choć dalej ma ogromne grono fanów. Co tu dużo mówić – Playstiation Portable ma już 15 lat!

Po sukcesie przeróżnych konsol przenośnych, Sony postanowiło stworzyć swój produkt tej kategorii. I tak właśnie w 2004 roku przedstawiono nam gadżet kryjący się pod nazwą Playstation Portable. Konsola ta okazała się być przeogromnym sukcesem (z wielu powodów), a nowe gry wychodziły jeszcze do mniej więcej połowy drugiej dekady XXI wieku. Na rynku pojawiło się kilka różnych wersji (pomijając odsłony specjalne), między innymi Slim (oznaczone jako 20XX i 30XX), które zastąpiły pierwszy model PSP (tzw. Fat), a także PSP Go i PSP Street.

Tak szybko? Playstation Portable (PSP) ma już 15 lat!

Warto pamiętać, że 15 lat temu nie było smartfonów z takimi parametrami i urządzenia mobilne wyposażone w tak duży (jak na tamte czasy) ekran oraz w ogromne możliwości multimedialne szybko stały się nie tylko sprzętem do gier, ale również centrum rozrywki. Tak, PSP można było wykorzystywać jako odtwarzacz muzyki czy filmów. Sam pamiętam jak mój brat często wykorzystywał tę konsolę do słuchania muzyki, jak i oglądania filmów, natomiast gry zeszły na boczny tor.

Więcej dowiesz się z:

Styczność z tą konsolą miałem już kilka lat temu, kiedy to była ona na tzw. TOPie, bowiem mój brat posiadał dwa egzemplarze – jeden FAT i jeden Slim. Bardzo chętnie na nich grałem i miło je wspominam. Na tyle miło, że postanowiłem wyposażyć się we własny sprzęt. Około rok temu kupiłem swój własny egzemplarz PSP – dokładnie model Slim 3004.

Warto przeczytać: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Playstation Portable jest z nami już od 15 lat

12 grudnia 2004 roku w Japonii rozpoczęła się sprzedaż konsoli PSP. W Europie stało się to nieco później, bo 1 marca 2005 roku. To oznacza, że Playstation Portable jest z nami już od 15 lat! Muszę przyznać, że PSP dobrze się zestarzało i nawet dzisiaj cieszy się sporą popularnością i daje bardzo dużo zabawy. Również i ja lubię czasami włączyć swoją konsolę i pograć w Tekkena lub Worms. Warto dodać, że do zakupu zachęca niska cena konsoli, dostępność modyfikacji oraz – niestety – łatwy dostęp do treści pirackich.

Mieliście PSP? A może dalej macie i używacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!