Oficjalnie! Telegram Desktop nareszcie z obsługą języka polskiego!

telegram

Telegram to niezwykle funkcjonalny komunikator internetowy, jednak twórcy nadal dodają bardzo ciekawe nowości. Tym razem program nie dostał żadnej aktualizacji ale otrzymał coś dla nas bardzo ważnego.

Telegram od ponad dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowym. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Telegram jest z nami już od ponad siedmiu lat i ciągle jest rozbudowywany o kolejne dodatki.

Warto przeczytać: Telegram z aktualizacją. Co nowego dodano?

Telegram Desktop po polsku

Już od dosyć dawna możemy korzystać z Telegrama po polsku, jednak dopiero w kwietniu bieżącego roku nasze tłumaczenie stało się tym oficjalnym i jest dostępne od razu po zainstalowaniu mobilnej aplikacji. Dodatkowo wszelkie komunikaty wysyłane przez twórców Telegrama również są napisane w naszym ojczystym języku. Mało tego, od kilku tygodni oficjalna strona Telegrama także jest dostępna w języku polskim. Niestety, to nie były wszystkie elementy platformy, które mogłyby być spolszczone. Dzisiaj jednak się to zmienia.

Warto zobaczyć: Oficjalnie: Telegram z językiem polskim!

Jak poinformowała grupa Telegram Polska, Telegram Desktop, czyli oficjalny klient komunikatora na komputery z systemami Windows, Linux oraz macOS, nareszcie jest dostępny po polsku! Co prawda, podobnie jak w przypadku wersji mobilnej, tłumaczenie dało się uruchomić dużo wcześniej, tak teraz jest ono dostępne od razu po zainstalowaniu programu.

Oficjalnie! Telegram Desktop nareszcie z obsługą języka polskiego!
Telegram Desktop

Grupa tłumaczy poinformowała, że udało im się osiągnąć wszystko co było możliwe, a mianowicie po polsku mamy:

  • wszystkie wersje Telegrama
  • quizbot
  • komunikaty serwerowe, a przynajmniej ich część
  • oficjalną witrynę
  • blog
  • FAQ
  • komunikaty o aktualizacjach

Jak dodaje jeden z tłumaczy, niektóre elementy nadal mogą nie być przetłumaczone, ale powodem tego jest fakt, że są one dostępne tylko i wyłącznie po angielsku. Oczywiście to nie jest koniec pracy tłumaczy. Twórcy bowiem nadal dodają nowości do komunikatora, które będą musiały zostać przetłumaczone. Podobnie jest w przypadku komunikatów serwerowych.

Co z wersją webową? Telegram Web nie zostanie przetłumaczony i to z bardzo prostego powodu – jest on przestarzały i już niedługo zostanie porzucony na rzecz Telegram-React, o którym pisaliśmy >>tutaj<<. Muszę dodać, że z Telegram-React już od dawna możemy korzystać z uruchomionym spolszczeniem.

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!