Telegram świętuje swoje 7 urodziny i przygotował konkurs!

Telegram świętuje swoje 7 urodziny i przygotował konkurs!

Telegram od niemalże dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowych. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Jak się okazuje, Telegram jest z nami już od 7 lat, a miesięcznie korzysta z niego aż 400 milionów użytkowników!

Jak się okazuje, w 2020 roku Telegram świętuje swoje siódme urodziny. Z tego też powodu twórcy postanowili podzielić się z nami bardzo ciekawymi statystykami. Przede wszystkim z Telegrama regularnie korzysta aż 400 milionów użytkowników, a codziennie kolejne półtora miliona osób decyduje się na jego instalację. Warto dodać, że w porównaniu do ubiegłego roku, komunikator powiększył się o kolejne 100 milionów użytkowników, a w ponad 20 państwach to właśnie Telegram jest najczęściej wybieraną aplikacją społecznościową.

Warto przeczytać: Oficjalnie: Telegram z językiem polskim!

Telegram świętuje swoje 7 urodziny i przygotował konkurs!

Jak kwarantanna to z Telegramem!

Telegram oferuje wiele ważnych funkcji, chociażby miejsce w chmurze, obecność na wielu platformach oraz foldery. To sprawia, że jest to niemalże idealny komunikator podczas aktualnie trwającej kwarantanny. Wiedzą o tym sami twórcy i przygotowali dla nas coś specjalnego! Deweloperzy postanowili ponownie rozszerzyć możliwości quizów, tym razem o funkcje edukacyjne. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to wygodna forma nauki oraz przeprowadzania testów czy kolokwiów. Od teraz autorzy quizów będą mogli dodawać objaśnienia do pytań, a także liczniki czasu do każdego pytania.

Deweloperzy przygotowali również nagrody! Tak, do rozdzielenia jest aż 400 tysięcy Euro, a udział może wziąć każdy. Co trzeba zrobić? Należy, wykorzystując QuizBot, przygotować quiz na dowolnym poziomie trudności i w dowolnym języku (a więc można również stworzyć quiz wiedzy o firmie Xiaomi :P). Następnie wszystkie zgłoszone arkusze będą opublikowane w specjalnym katalogu. Na podstawie ich jakości i popularności twórcy ogloszą, w kilku etapach, zwycięzców konkursu. Zgłoszenia do pierwszego etapu są zbierane do 15 maja.

W Telegramie najbardziej brakuje mi bardzo ważnej funkcji, a są do wideorozmowy. Twórcy bardzo dobrze o tym wiedzą i już zapowiedzieli, że element ten zostanie dodany jeszcze w 2020 roku!

A co w nowej aktualizacji?

Przede wszystkim dodano coś o czym nikt nie myślał, ale każdy potrzebował. Oczywiście chodzi tu o specjalny katalog naklejek, w którym będzie można przeglądać i wyszukiwać dostępne stickery. Użytkownicy Androida doczekali sie również nowego menu załączników (choć te nie tak dawno zostało znacznie zmodyfikowane). Od teraz menu to opiera się o warstwy, dzięki czemu jest ono ładniejsze i wygodniejsze w użyciu.

Użytkownicy MacOS również otrzymali kilka usprawnień. Od teraz mają oni dostęp do udostępnionych multimediów bezpośrednio z przeprojektowanych stron profilu. Dodano także boczny pasek z folderami na wzór tego z aplikacji Telegram Desktop.

Telegram świętuje swoje 7 urodziny i przygotował konkurs!

Korzystacie z Telegrama? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!