Ten smartfon będzie ultra-tani i dostanie Androida 11 prosto od Google

jiophone next
JioPhone Next

Jak się okazuje, pewien operator komórkowy postanowił przygotować bardzo tani, ale zarazem użyteczny smartfon. JioPhone Next, bo o nim mowa, powstanie we współpracy z Google i ma oferować Androida 11 Go Edition.

JioPhone Next – niezwykle tani, ale użyteczny

Już o tym przedsięwzięciu usłyszeliśmy jakiś czas temu. Otóż operator z Indii chce zaoferować smartfon, który zarazem będzie bardzo tani, ale da dostęp do ważnych funkcji i to bez większych problemów. Co ważne, w pracach udział ma wziąć Google, a smartfon zaoferuje Androida 11 Go Edition. Telefon celuje w półkę cenową poniżej 100 dolarów. Co za tyle będzie można dostać?

Mówi się o tym, że smartfon dostanie procesor Qualcomm 215 (4 x 1,3 GHz), który znany jest chociażby z też taniej Nokii 1.4 kosztującej nieco ponad 300 złotych. Ponadto smartfon miałby zaoferować 2 GB pamięci RAM (co nie jest aż tak złym wynikiem) oraz oczywiście Androida 11, jednak w odchudzonej wersji Go Edition.

Obraz wyświetlany ma być na ekranie o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli, a zdjęcia będzie można zrobić głównym aparatem 13 MP oraz kamerką do selfie 5 MP. Smartfon zaoferuje również zestaw odchudzonych aplikacji, które powinny dobrze działać na takiej specyfikacji.

Tak jak wspomniałem wcześniej, smartfon ma kosztować mniej niż 100 USD, a dokładnie gdzieś od 40 do 60 dolarów. Jest to wartość naprawdę niewielka. Oficjalna prezentacja odbędzie się już 10 września.

Źródło: Android Authority przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!