Tesla poszerzy działalność w Polsce! Elon Musk potwierdza

Tesla Model S 75D Rootblog
Tesla Model S

Tesla w Polsce to temat, który gości na ustach ludzi od dawna. Wokół tego tematu krąży mnóstwo spekulacji, lecz póki co nie było zbyt wiele pewników w tej sprawie. Przedwczoraj dostaliśmy jednak pewną deklarację, na dodatek od samego dyrektora generalnego firmy!

Elon Musk potwierdza, że Tesla zmierza do Polski!

Dowiedzieliśmy się tego z jego Twittera. Stało się to w odpowiedzi na wpis portalu CleanTechnica, który opowiadał o życiu posiadacza Tesli lub innego auta elektrycznego we Wrocławiu. Musk odpowiedział, że pojawią się w Polsce zarówno centra serwisowe, jak i więcej Superchargerów. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Nie padło jednak ani słowo o sieci dealerskiej na terenie naszego kraju.

Póki co w Polsce nie ma żadnego oficjalnego serwisu, jest za to kilka Superchargerów. Aktualnie, Tesla może zostać szybko podładowana w miastach takich jak Kostomłoty, Ciechocinek, Katowice i Poznań. Jak można zauważyć na stronie Tesli, niedługo mają pojawić się kolejne cztery ładowarki. Zapewne to je Musk miał na myśli pisząc powyższego Tweeta. Przypomnę tylko, że na początku tego roku pisałem o tym, że Tesla założyła w Polsce spółkę. Zainteresowanych odsyłam do wpisu o tym, link >tutaj<.

Tesla Supercharger w Polsce

Czy jest się z czego cieszyć?

Szczerze mówiąc, to Elon Musk znany jest z deklaracji bez pokrycia, czy też z pokryciem ale w innym terminie. Myślę że podobnie będzie i tym razem, owszem Superchargery i serwis powstaną. Wątpię jednak, żeby Tesla wyrobiła się z tym wszystkim jeszcze w tym roku. Właściciele aut amerykańskiego przedsiębiorstwa, których już trochę jest w Polsce, muszą uzbroić się w cierpliwość!

Elon Musk Twitter

Co więcej ciekawego napisał na swoim Twitterze Elon Musk? Ano to, że Tesla zamierza wyposażyć swoje auta w możliwość odtwarzania filmów z YouTube i Netflixa. Póki co na postoju, jednak gdy auta będą już w pełni autonomiczne i prawo będzie na to pozwalać, będzie można raczyć się filmami z systemu multimedialnego auta także podczas jazdy.

Czy mamy tu osoby, które czekają na więcej Tesla Superchargerów w Polsce? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!