Thunderbird z kompletnie nowym wyglądem! Zapowiedziane zmiany są ogromne

thunderbird
Thunderbird, “jeszcze” aktualne logo

Dopiero co Mozilla wydała ogromną aktualizację do wersji 102, a już zapowiedzieli kompletny redesign całego programu. Nowy Thunderbird będzie wyglądać świetnie.

Nowy Thunderbird zmieni się tak, że go nie rozpoznacie

Thunderbird 102 wprowadza wiele nowości, w tym dodatkowy pasek boczny czy nowe ikony. Nadal jednak jest to ten sam design, który zdecydowanie się zestarzał i nie zostały w nim nawet zaimplementowane zmiany znane nam z Firefoxa i interfejsu Proton. Jednakże twórcy właśnie udostępnili screenshot, który ukazuje, jak będzie wyglądać przyszła wersja programu. Zmiany są ogromne.

Jak możecie dostrzec, w zasadzie nowy Thunderbird w niczym nie będzie przypominać aktualnego programu. Fakt, rozłożenie wielu elementów jest niemalże takie samo, jednak finalnie mamy tutaj kompletnie nowy produkt. Design przypomina nowoczesne programy i można wręcz znaleźć pewne nawiązania do innych aplikacji.

Nowy Thunderbird
Nowy Thunderbird

Interfejs będzie czystszy, ale dalej niezwykle funkcjonalny, a może nawet i bardziej przydatny. Karty z mailami zmieszczą dwie linie tekstu, a po prawej pojawi się jeszcze jeden, dodatkowy pasek. Po lewej natomiast widnieje znany nam toolbar z Thunderbirda 102. Możemy też dostrzec, że Mozilla zrzuci z Thunderbirda zakorzenienie Firefoxa, gdzie właśnie wiele elementów aktualnie jest wręcz z niego żywcem wyciągnięta.

Według najnowszych zapowiedzi, nowy design pojawi się w Thunderbirdzie 114, którego premiera odbędzie się w następnym roku. Warto też dodać, że czekamy na start aplikacji mobilnej Thunderbirda.

Źródło: OMG!Linux, Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!