Nowy Tłumacz Google już dostępny dla każdego na Androidzie!

Google Translate - Splashscreen Icon - Android 11 - OPPO

Październik 2021 wniósł do świata Google nie tylko nowych przedstawicieli serii Pixel, ale także nowy interfejs użytkownika aplikacji Tłumacza Google. Rzecz w tym, że nowe UI dostępne było tylko dla nowych Pixeli 6 i 6 Pro. Później odświeżony Tłumacz Google trafił do pozostałych Pixeli. Teraz nowy Google Translate trafia dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem.

Google Translate jest kolejną aplikacją giganta z Mountain View, którą dopasowano do Material You – języka designu, zaprezentowanego wraz z premierą Androida 12. Oznacza to nie tylko przyjemniejszy dla oka interfejs i animacje, ale również dopasowanie kolorystyki aplikacji do kolorystyki naszego systemu, choć to jedynie w Androidzie 12.

Wszystkie najważniejsze przyciski przeniesiono na dół i powiększono, również od razu rzucają się w oczy wszechobecne krągłości. Pod polem tekstowym, na dole ekranu znajdziemy opcje wyboru źródłowego i docelowego języka. Po niżej trzy okrągłe przyciski – od lewej: tłumaczenie konwersacji w dwóch językach, na środku: mikrofon do słownego wprowadzenia treści do tłumaczenia, po prawej: tłumaczenie tekstu w czasie rzeczywistym przez kamerę lub ze zdjęć. Swipe w dół zabiera nas do historii tłumaczenia.

Skąd pobrać?

Odnowiony interfejs Tłumacza Google pojawił się dla każdego w wersji 6.28, aktualizacja powinna być dostępna w sklepie Google Play Store. Nową wersję aplikacji możecie również pobrać i zainstalować z pliku APK. Użytkownicy urządzeń od Apple będą musieli jeszcze poczekać na nowe UI. Aplikacja w wersji dla iOS wciąż posiada stary interfejs.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!