Trasy w Mapach Google będą uwzględniać także rowery miejskie czy hulajnogi elektryczne

mapy google

Mapy Google są wyjątkowo popularną aplikacją na całym świecie. I nic w tym dziwnego – amerykański gigant nieustannie je rozwija i wprowadza coraz to nowe funkcje. Tym razem Google umożliwi użytkownikowi planowanie trasy z wykorzystaniem rowerów miejskich czy hulajnóg elektrycznych, które możemy wypożyczyć w większości dużych miast.

Jeszcze lepsze planowanie trasy w Mapach Google

Google ogłosiło, że już niedługo przebudowana zostanie karta transportu. Amerykański gigant jest świadomy tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć przy pomocy samochodu czy komunikacji publicznej do konkretnego miejsca docelowego. Niejednokrotnie zdarza się, że ostatnią część trasy, przynajmniej według Map Google, musi pokonać pieszo. Teraz sytuacja ma się zmienić. Google chce udostępnić w swojej aplikacji także informacje o dostępnych taksówkach, rowerach czy hulajnogach do wypożyczenia.

Trasy w Mapach Google będą uwzględniać także rowery miejskie czy hulajnogi elektryczne

Zobacz także: Google Maps jest intensywnie rozwijane! Już niebawem żaden taksówkarz nas nie oszuka!

Oczywiście w Mapach pojawi się czas takiego przejazdu oraz, co może nawet dla wielu użytkowników okazać się przydatniejszą informacją, koszt takiej podróży. Jeśli w danym miejscu będzie wiele firm świadczących usługi wypożyczania hulajnóg czy rowerów to każdy z nas będzie mógł zdefiniować w ustawieniach aplikacji, które z nich mają być tymi domyślnymi. Kiedy możemy spodziewać się sprowadzenia tej nowości? Tego niestety, przynajmniej na tę chwilę, nie wiemy.

Zobacz także: [AKTUALIZACJA] Chce Ci się pić? Asystent Google da Ci darmową herbatę Fuzetea!

Oczywiście nowa karta transportu w Mapach Google będzie udostępniana stopniowo i w pierwszej kolejności pojawi się jedynie w wybranych krajach. Szczerze mówiąc nie liczę na to, że najbliższej przyszłości zobaczymy rozwiązanie to w naszym kraju. W Polsce wypożyczanie hulajnóg stało się na tyle popularne, że bez wątpienia sporo użytkowników mogłoby jeszcze bardziej pokochać mapy Google za wprowadzenie tak użytecznej funkcji.

Co myślicie o nowej funkcji, jaką amerykański gigant chce wprowadzić do swoich Map? A może korzystacie z konkurencyjnych nawigacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!