Ubuntu 20.10 i Pop!_OS 20.10 umierają jutro. Czas na zmianę!

pop os aktualizacja

Ubuntu 20.10, jak i Pop!_OS 20.10, to udane wydania tych systemów. Niestety, są to wersje o krótkim okresie wsparcia, które skończy się już jutro. Czas na aktualizację lub zmianę OS-a na coś innego.

Te systemy umrą jutro. Czas na aktualizację!

Ubuntu 20.10 (i bazujący na nim Pop!_OS 20.10) to bez wątpienia wydania udane. Wniosły całkiem sporo nowości (chociażby GNOME 3.38) oraz stabilność. Ja sam od końcówki października aż do dzisiaj korzystałem dzień w dzień z Pop!_OS 20.10. Wiecie ile razy ten system się zaciął bądź zawiesił? 0. Serio, zero razy. Żaden system tak u mnie nie działał – nawet Linux Mint, który jest synonimem stabilności (potrafił mi się chyba raz albo dwa razy wywrócić).

Niestety, Ubuntu 20.10 to system o krótkim okresie wsparcia. Już jakiś czas temu pojawił się następca, a stary system musi pójść w odstawkę. Dlatego też już jutro, 22 lipca 2021, system przestanie być wspierany, a co za tym idzie – nie będzie dostawał nowych aktualizacji, w tym aktualizacji zabezpieczeń.

Dlatego też przypominamy o wykonaniu aktualizacji – ta jest możliwa zarówno na Pop!_OS, jak i Ubuntu. Jeśli natomiast potrzebujecie zmiany, to warto zainteresować się innymi dystrybucjami. A może nie chcecie zmieniać systemu i nie lubicie być zmuszani do aktualizacji co kilka miesięcy? Wybierzcie wersję LTS, gdzie najnowsza to Ubuntu 20.04.

Pop!_OS 21.04

Sam wykonałem aktualizację do Pop!_OS 21.04. Trwała jakieś 30 minut i zakończyła się pełnym sukcesem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!