Linux Mint 20.2 Uma już jest. Dodano Bulky, Sticky Notes i wiele więcej!

Linux Mint 20.2 Uma
Linux Mint 20.2

Linux Mint to jedna z moich ulubionych dystrybucji Linuxa. Jest również uważana za jedną z najlepszych i najpopularniejszych – głównie za sprawą ciągłego rozwoju, stabilności, wygody użytkowania i ogólnego feelingu. Właśnie twórcy wydali Linux Mint 20.2 Uma!

Linux Mint to jedna z najczęściej polecanych i najlepszych dystrybucji Linuxa na świecie. Nic w tym dziwnego. System ten jest szybki, prosty w obsłudze i niewiarygodnie stabilny. Sam korzystałem z Minta przez kilka miesięcy i mogę go naprawdę pochwalić. System ten polecam każdemu, kto chciałby zacząć przygodę z Linuxem.

Linux Mint 20.2 Uma już jest!

Tak jak zakładaliśmy – premiery stabilnej wersji Minta 20.2 mogliśmy spodziewać się w lipcu. Właśnie dzisiaj twórcy wydali ten system i już możemy go instalować. Nowości jest kilka i warto je sobie wymienić.

Jedną z nich jest aplikacja Bulky, która pozwala na zmianę nazw plików według własnych reguł. Jest to narzędzie podobne do Szyszki, o której nie tak dawno pisaliśmy. Podobną rzecz oferuje również Pop!_OS. Muszę dodać, że takie narzędzie znacznie ułatwia codzienną pracę.

linux mint 20.2 uma sticky notes
Sticky Notes

Kolejnym dodatkiem jest Nemo Content Search. Pozwoli to nam na wyszukiwanie plików w menedżerze plików Nemo nie tylko po jego nazwie, ale również po zawartości. Jeśli więc wiemy, że dany plik zawiera zdanie To jedzenie nie jest dobre, to w wyszukiwarkę będziemy mogli je wpisać, a naszym oczom powinien ukazać się odpowiedni wynik.

Linux Mint Bulky
Bulky

Dodano także Sticky Notes znane jeszcze z Windowsa Visty. Z tego co wiem, to wiele osób je uwielbia i cieszę się, że znalazły swoje miejsce również w Linux Mint. W skrócie, są to notatki, które wyświetlane są na pulpicie w formie takich drobnych kartek. Możemy im nadać dowolny kolor, pogrupować w specjalne zbiory, a także szybko ukryć. Niezwykle wygodna rzecz.

Linux Mint
Nowe tapety w Linux Mint 20.2 Uma

Z innych, mniejszych dodatków warto sobie wymienić automatyczne aktualizowanie aplikacji typu Flatpak czy poprawione powiadomienia. Nie można zapomnieć o tym, że Warpinator (narzędzie do synchronizacji plików) trafiło również na Androida, co pozwala na szybką wymianę danych pomiędzy komputerem a smartfonem.

Linux Mint 20.2 Uma pobierzecie >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!