Ubuntu 22.04 się zmienia! Nowości są zaskakująco ciekawe

ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04

Coraz więcej nowości dowiadujemy się o systemie Ubuntu 22.04 LTS. Premiera odbędzie się już za miesiąc, więc twórcy mają coraz mniej czasu na testy. Jak się okazuje, najnowsza wersja Daily Builds wnosi ciekawe elementy związane z konfiguracją wyglądu.

Ubuntu 22.04 LTS z ułatwioną modyfikacją wyglądu systemu

Rozwój Ubuntu naprawdę przyspiesza, a dodawane nowości są naprawdę ciekawe. Jak się okazuje, najnowszy build wnosi ciekawą opcję konfiguracji wyglądu i dostosowania interfejsu pod siebie. Mowa tu o możliwości zmiany koloru dominującego w systemie. To sprawia, że możemy korzystać z innych barw niż ten pomarańczowy.

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04

Nie jest to jednak nic nowego, bowiem coś podobnego już dawno mieliśmy chociażby w Linux Mint czy w Windowsie 10. Niedawno również funkcję tę zaimplementowało Elementary OS. Nadal jednak cieszę się, że i ta funkcjonalność trafiła do Ubuntu.

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04

Pojawiły się również inne, nieco mniejsze zmiany. Chociażby menu podręczne dostępne po kliknięciu PPM na pulpicie ma nowy styl, lepiej pasujący do GNOME 42 i motywu Yaru. W ustawieniach natomiast, w zakładce Informacje, twórcy w końcu wrzucili nowe logo systemu. O nowym logotypie pisaliśmy >>tutaj<<.

Ubuntu 22.04
Ubuntu 22.04

Wczoraj również poznaliśmy nową tapetę systemu. Jest to pierwsza grafika od czasów Disco Dingo, która naprawdę mi się spodoba. Na tyle ją polubiłem, że ustawiłem ją sobie na swojej Fedorze.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!