Ubuntu Retro Remix zamieni Twoje Raspberry Pi w retro konsolę!

Raspberry Pi 4
Raspberry Pi 4

Emulatory to świetny i prosty sposób aby na nowo poznać gry retro, które niegdyś kochały miliony graczy. Dobrym pomysłem jest inwestycja w komputer Raspberry Pi i ręczna budowa takiej retro konsoli. Przy tworzeniu tego typu sprzętu przydałby się dobry system operacyjny, na przykład Ubuntu Retro Remix.

Ubuntu Retro Remix

Ubuntu Retro Remix to nowo powstały projekt, którego celem jest przygotowanie idealnej dystrybucji Linuxa bazującej na Ubuntu do budowania retro konsol. Przeznaczeniem tego OS-a mają być komputery typu Raspberry Pi. Jak twierdzi twórca, Ubuntu Retro Remix będzie oferowało funkcjonalność tworów MegaPi, NESPi+ oraz SuperPi, które w rzeczywistości dają możliwość emulowania konsol Mega Drive, NES Classic oraz Super Nintendo (SNES).

Warto przeczytać: RetroArch na PSP, czyli używamy emulatora, by rozszerzyć bibliotekę gier!

Ubuntu Retro Remix może być sporym ułatwieniem, bowiem już na dzień dobry ma oferować gotowy zestaw narzędzi i aplikacji do retro gamingu. Z tego co nam wiadomo, system będzie można instalować na Raspberry Pi 4, Raspberry Pi 3 oraz na Raspberry Pi 2. Z (dosyć szczegółową) prezentacją projektu w formie filmu wideo możecie zapoznać zapoznać się poniżej.

Muszę jednak dodać, że istnieją już systemy na Raspberry Pi, które nastawione są na retro gaming. Ba! Nawet jeden z nich zainstalowałem. Mowa tu o Lakka OS, który oferuje nie tylko wbudowane emulatory konsol, ale też ogromną liczbę przeróżnych ustawień oraz interfejs podobny do tego z Playstation Portable czy Playstation 4. Czy Ubuntu Retro Remix będzie w jakiś sposób lepszy od istniejących już projektów? Ciężko powiedzieć, jednak z pewnością może okazać się bardzo dobrym wyborem.

Lubicie grać w gry retro? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!