Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta już jest!

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta już jest!

Co prawda, Ubuntu 20.04 LTS nie tak dawno temu miało premierę, ale Canonical nie zwalnia i już pracuje nad nową wersją systemu. Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla zostanie zaprezentowane już za kilka tygodni, jednak już zostało wydane w wersji Beta!

Ubuntu 20.10 Beta już jest!

Jak sama nazwa wskazuje, Ubuntu 20.10 swoja premierę będzie miało w końcówce bieżącego roku, a dokładnie 22 października. Natomiast kilka dni temu opublikowana została pierwsza Beta. A więc co nowego znajdziemy w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla Beta? Przede wszystkim system oferuje najnowsze środowisko GNOME w wersji 3.38 wraz ze wszystkimi zmianami, które ono wnosi – między innymi lepsze wsparcie dla czytników linii papilarnych, pokazywanie stanu naładowania baterii na górnym pasku czy ulepszona kontrola rodzicielska (więcej dowiecie się >>stąd<<). Sercem systemu natomiast jest Linux Kernel 5.8, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

Ponadto graficzny instalator systemu Ubiquity dostał nowe logo oraz funkcję kryjącą się pod nazwą Active Directory Integration. Oczywiście nie zabrakło najnowszych wersji aplikacji, między innymi Firefoxa 81, Thunderbirda 78 czy LibreOffice 7.0. Miłym dodatkiem jest również nieco uproszczone wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu.

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta już jest!
Nowe narzędzie do robienia zrzutów ekranu (fot. OMG!Ubuntu)

Groovy Gorilla w wersji Beta daje nam dostęp do większości nowości, które zostaną zaprezentowane w wersji stabilnej. Warto dodać, że jeszcze nie znamy oficjalnej tapety nowego systemu, a niektóre nowości mogą zostać usunięte lub zmienione. Również mogą pojawić inne, nowe elementy. Ubuntu 20.10 Beta możecie pobrać >>stąd<<, jednak zalecamy instalować je w celach tylko i wyłącznie testowych.

Co myślicie o Ubuntu 20.10 Beta? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!