Vivaldi wygryza Firefoxa. Przeglądarka stała się domyślną w Manjaro Linux

vivaldi

Mozilla Firefox zazwyczaj jest tą domyślną przeglądarką internetową w wielu dystrybucjach Linuxa. Jak się jednak okazuje, Manjaro Linux dokonuje zmiany i od teraz domyślną aplikacją będzie Vivaldi Browser.

Vivaldi Browser domyślną przeglądarką w Manjaro Linux Cinnamon

Vivaldi to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych i bazuje na Chromium. Wyróżnia ją obecność na wielu platformach oraz masa wbudowanych funkcji. Użytkownik na dzień dobry dostaje program pocztowy, wiele różnych layoutów oraz motywów. Nie zabrakło synchronizacji danych, wbudowanego blockera reklam i innych ważnych modułów. Bez wątpienia Vivaldi może być lubiane.

Jak się okazuje, Manjaro Linux Cinnamon podjęło decyzję o rezygnacji z Firefoxa na rzecz Vivaldi. To właśnie ta przeglądarka od teraz będzie tą domyślną w systemie, która przywita się z nami zaraz po instalacji. Dodatkowo twórcy przygotowali specjalny motyw, który nawiązuje do domyślnego motywu systemowego, dzięki czemu Vivaldi lepiej się integruje.

Wiele osób ma jednak z tym spory problem. VIvaldi Browser – w przeciwieństwie do Firefoxa – nie jest w pełni otwartym oprogramowaniem, co burzy podwaliny i naturę Linuxa. Zresztą to nie jest pierwszy raz, kiedy to Manjaro dokonuje takiego wyboru. Już jakiś czas temu zdecydowali się na zrezygnowanie z LibreOffice na rzecz pakietu FreeOffice. Decyzja spotkała się ze sporym sprzeciwem, co sprawiło, że twórcy Manjaro przygotowali specjalny wybierak, który podczas instalacji systemu pozwala nam zdecydować się na któryś z dwóch pakietów.

Źródło: Manjaro Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!