W zaledwie 5 miesięcy Disney+ ma ponad 50 milionów użytkowników!

Disney+

Wow! Disney+ dzięki aktualnej sytuacji przybrał niesamowicie na popularności. Nowa platforma z popularnymi produkcjami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie ma już ponad 50 milionów użytkowników! Czyżby nowa platforma stała się prawdziwym rywalem dla Netflixa?

Koronawirus sprzyja platformom streamingowym

Jeszcze w lutym tego roku, a więc przed ogłoszeniem pandemii spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2, Disney+ ogłosiło, że ma 28.6 miliona użytkowników. To była całkiem niezła liczba, biorąc pod uwagę to, iż platforma ta wystartowała pod koniec ubiegłego roku. Teraz jednak ludzie pozostają w domach, co oznacza, że częściej sięgają po takie formy rozrywki. To było do przewidzenia, że ten okres będzie oznaczał dla Disney+ ogromny przyrost, ale aż taki? Okazuje się, że teraz, zaledwie w 5 miesięcy od uruchomienia tej usługi firma może pochwalić się ponad 50 milionami użytkowników, co oznacza, że do od lutego do końca marca przyrost użytkowników wynosi prawie 75%. Jeśli tak dalej pójdzie, to do końca tego roku zrealizują cel na 2024 rok – nawet do 90 milionów użytkowników.

Disney+

Zobacz także: NAVITEL umożliwia korzystanie z wideorejestratorów jako kamerki internetowej!

Jednakże nie sama pandemia wpłynęła tak na to, ale też fakt, że jest to marka rozpoznawalna na całym świecie. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie słyszał o Disneyu. To właśnie oni są odpowiedzialni za chociażby kultową Myszkę Miki. Jednakże, nie tylko ich produkcje tam znajdziemy. Bez problemu obejrzymy tam chociażby jeden z najpopularniejszych filmów, Avatar. Znaczy, w Polsce jeszcze musimy obejść się smakiem, przynajmniej do lata tego roku, chociaż mówi się, że może to potrwać nawet do przyszłego roku. Ja uważam, że Disney z uwagi na obecną sytuację będzie chciał zrobić to jak najszybciej, mają teraz świetną okazję na pozyskanie użytkowników, powinni rozszerzyć swoją ekspansję na Europę o kolejne państwa, w tym nasz kraj. Osobiście bardzo czekam na ten moment, bowiem jest tam masa ciekawych produkcji dla całej rodziny. Mam nadzieję, że cena abonamentu będzie przystępna, wtedy bez dwóch zdań dołączę do tego grona. Niestety na to jeszcze muszę poczekać…

Czekacie na Disney+ w Polsce? Jak myślicie, czy okażą się groźną konkurencją dla Netflixa?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!