Według Huawei tanie smartfony z 5G pojawią się już w przyszłym roku

Huawei Mate 30

Sieć 5G nadal nie jest czymś, co jest ogólnie dostępne na całym świecie. Oczywiście niektóre kraje już teraz uruchomiły sieć nowej generacji w największych miastach, ale wiele państw wprowadzi je dopiero w 2020 lub 2021 roku. Teraz głos w sprawie zabrał CEO Huawei.

Tanie smartfony z 5G nadchodzą

Aktualnie modemy 5G tak naprawdę trafiają jedynie do flagowych urządzeń. Oczywiście Xiaomi już jakiś czas temu zapowiedziało, że Mi 9S (lub Mi 9 Pro 5G, ponieważ nadal nie wiemy czy to to samo urządzenie) będzie najtańszym smartfonem pozwalającym korzystać z dobrodziejstw sieci nowej generacji. Richard Yu, CEO firmy Huawei, uważa, że tańsze urządzenia z modemami 5G trafią na rynek już w przyszłym roku.

Według Huawei tanie smartfony z 5G pojawią się już w przyszłym roku

Tym samym możemy spodziewać się nowych średniaków, a nawet budżetowców giganta z Państwa Środka z procesorami nowej generacji. Na tę chwilę jedyną jednostką w portfolio Huawei pozwalającą na łączenie się z 5G jest Kirin 990 5G, który napędza najmocniejsze urządzenia z niedawno zaprezentowanej serii Mate 30. Niemniej jednak ciężko powiedzieć jak rozwinie się spór pomiędzy rządem Stanów Zjednoczonych i chińskim producentem. Oczywiście sami użytkownicy będą oczekiwać tańszych smartfonów z modemem 5G i prędzej czy później tą drogą pójdą także inne firmy.

Zobacz także: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro oficjalnie! Z jednej strony wydają się być świetne, z drugiej jednak jest pewien problem…

Niemniej jednak jeśli Huawei nadal nie będzie w stanie zaoferować telefonów z usługami Google może tak naprawdę jedynie mieszkańcy Azji będą zainteresowani zakupem tych urządzeń. W Europie użytkownicy mogą całkowicie zapomnieć o tej firmie i wybrać sprzęt innych marek. Sam bardzo liczę na to, że rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele całkowicie wycofa swoje sankcje i Huawei będzie w stanie znów walczyć z innymi producentami o serca europejskich klientów. Jak dokładnie będą wyglądać średniaki z 5G giganta z Państwa Środka? Tego niestety nie wiemy, a co za tym idzie pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na rozwój 5G w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!