Strona główna Aktualności Według przedstawicieli firmy BOE ceny składanych telefonów spadną w 2021 roku

Według przedstawicieli firmy BOE ceny składanych telefonów spadną w 2021 roku

-

Składane smartfony tak naprawdę nadal są ciekawostką. Ich ceny nadal są tak wysokie, że mało kto może pozwolić sobie na zakup tego typu sprzętu. Jednak przedstawiciel BOE uważa, że w 2021 roku składane smartfony będą w cenie tegorocznych flagowców!

Składane smartfony wizją przyszłości?

Tak naprawdę na rynku liczą się dwa telefony z składanym wyświetlaczem – Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X. Oczywiście już wcześniej widzieliśmy Royole FlexiPai, ale smartfon ten był jeszcze większą ciekawostką niż urządzenia giganta z Korei oraz Chin. Podczas premiery Galaxy Fold został wyceniony na 1980$ w USA (ok. 7500 zł), a Mate X na 2590$ (ok. 9840 zł). Ceny te potrafią przyprawić o zawrót głowy. W szczególności wtedy gdy pomyślimy o wytrzymałości tego typu urządzeń. Nadal nie wiadomo jak zachowywać się będą składane wyświetlacze przy dłuższym użytkowaniu.

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

Jeden z przedstawicieli BOE uważa jednak, że smartfony z elastycznymi wyświetlaczami będą coraz to popularniejsze Nad tego typu urządzeniami pracuje już Xiaomi czy Motorola, a w bliżej nieokreślonej przyszłości swoje nowości powinny pokazać światu także inne firmy. To sprawi, że na rynku będzie zdecydowanie większa konkurencja, a co za tym idzie spadną także ceny. Zhang Yu, starszy wicedyrektor firmy BOE odpowiedzialnej za produkcję wyświetlaczy przede wszystkim dla flagowców Huawei, stwierdził, że już w 2021 roku cena składanych smartfonów spadnie poniżej 10000 juanów czyli poniżej 1500$ (ok. 5700 zł). Tym samym nowy typ telefonów będzie niewiele droższy niż topowe tegoroczne flagowce, a co za tym idzie zdecydowanie więcej użytkowników może zainteresować się ich kupnem.

Zobacz też: Wyświetlacze Huawei P30 Pro wykonane są przez BOE. Samsung natomiast zajął się ekranami od P30

W ciągu dwóch lat technologia powinna znacząco się rozwinąć i sama wytrzymałość składanych smartfonów także powinna być większa. Już niedługo do sprzedaży także w naszym kraju powinien trafić zarówno Samsung Galaxy Fold jak i Huawei Mate X, a co za tym idzie urządzenia te trafią także w nasze ręce w celach testów. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o składanych smartfonach? Czekacie na modele w niższej cenie? A może uważacie je za zupełnie bezsensowne? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej