Wiemy jak wygląda domyślna tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla!

ubuntu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla zostanie wydane w wersji stabilnej już za parę tygodni, a nadal wiele elementów tego systemu pozostaje pod znakiem zapytania. Twórcy w końcu odkryli karty, a przynajmniej w kwestii domyślnej tapety!

Ubuntu 20.10 to kolejne wydanie systemu od Canonical. Jest to coś na wzór wersji testowej, bowiem okres wsparcia tego OS-a to zaledwie 9 miesięcy. Jest jednak ono bardzo ważne, bowiem pozwala nam na zapoznanie się z nowościami nad którymi pracują twórcy, a także część funkcji zostanie przeportowana do najnowszego LTS-a, czyli Ubuntu 20.04.

Zaledwie kilka dni temu system został wydany w wersji Beta, co pozwala nam na zapoznanie się z prawie finalnym produktem. Ubuntu 20.10 wnosi między innymi Linux Kernel 5.8, środowisko graficzne GNOME 3.38 oraz nowe wersje oprogramowania. Więcej dowiecie się >>stąd<<.

Warto przeczytać: GNOME 3.38 zostanie wydane już za kilka dni! Co nowego wnosi?

Właśnie tak prezentuje się tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Zazwyczaj na domyślnej tapecie w Ubuntu znajduje się zwierzę wymienione w nazwie odsłony systemu. Nie inaczej jest i tym razem, bowiem na samym środku ekranu zobaczymy oczywiście goryla. Jednak nie takiego zwykłego, bowiem ma on na sobie okulary przeciwsłoneczne z logo Ubuntu i patrzy wprost na użytkownika. Oczywiście grafika została zachowana w stylistyce figur geometrycznych. Zobaczcie sami!

ubuntu
Tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Zapewne już niedługo tapeta zostanie nieco zmodyfikowana przez twórców tak zwanych Ubuntu Flavours oraz Remixów. Muszę przyznać, że tapeta całkiem mi się podoba, choć nadal moją ulubioną jest ta z Ubuntu 19.04 Disco Dingo.

Jak się Wam podoba nowa tapeta w Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!