vivo pracuje nad tańszym flagowcem z serii X100s! Co wiemy na jego temat?

Podsumowanie informacji o vivo X100s
vivo X100 (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że vivo X100s będzie tanim flagowcem, który swoim wyglądem nawiązywać będzie do starszych braci z serii. Atutem urządzenia ma być atrakcyjna specyfikacja techniczna, niezły zestaw aparatów oraz zaskakująco niska cena. 

Prawdopodobna specyfikacja techniczna i wygląd vivo X100s

Do sieci wyciekło kilka zdjęć przedstawiających nadchodzące urządzenie, które ujawniają, że vivo X100s zaoferuje lekko zaokrąglony na krawędziach wyświetlacz, płaskie krawędzie oraz zakrzywiony tylny panel szklany (2.5D). Na tylnym panelu pojawić się ma charakterystyczna dla tej serii smartfonów okrągła wyspa z aparatami, na której ponownie znajdzie się prawdopodobnie logo firmy ZEISS. vivo X100s ma być zaskakująco cienki i mierzyć zaledwie 7,89 mm. 

Podsumowanie informacji o vivo X100s
źródło: GSMArena

Jeśli chodzi z kolei o specyfikację techniczną, to model ten otrzyma 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1260×2800 pikseli i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Sercem zostać ma procesor MediaTek Dimensity 9300+, który zbudowany jest z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.4 GHz, trzech rdzeni Cortex-X4 o taktowaniu 2.85 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Immortalis-G720 MC12. 

Na pokładzie znaleźć się ma do 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz do 1 TB pamięci wewnętrznej. Starsi bracia z serii mogą pochwalić się standardem pamięci RAM LPDDR5T, ale w przypadku tego modelu spodziewamy się raczej starszym typem LPDDR5X oraz UFS 4.0. 

Jak wspomniałem, aparaty fotograficzne wspierane będą przez algorytmy ZEISS i autorski chip vivo V3. Na tylnym panelu ulokowany zostanie potrójny aparat, który składać się ma obiektywu głównego 50 Mpx (f/1.6), obiektywu ultraszerokokątnego z ekwiwalentem ogniskowej 15 mm oraz teleobiektywu peryskopowego z ekwiwalentem ogniskowej 70 mm. 

Na ten moment pozostała część specyfikacji technicznej pozostaje tajemnicą, ale już wkrótce powinniśmy poznać wszystkie szczegóły, gdyż premiera odbyć się ma jeszcze w maju bieżącego roku. vivo X100s w pierwszej kolejności trafić ma na rynek chiński, gdzie jego ceny rozpoczynać się mają od 3999 juanów (~2275 złotych). 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!