Wieści o OPPO Reno4 krążą po sieci

OPPO Reno Z tył

Na naszym portalu pojawiła się w ostatnim czasie recenzja OPPO Reno3 Pro, ponieważ jest to jeden z najnowszych smartfonów tego producenta. Okazuje się jednak, przynajmniej w teorii, że już zaprojektowany i wyprodukowany został jego następca. Przyjrzeliśmy się wszystkim wyciekom, które trafiły do sieci.

Wygląd OPPO Reno4

Nowy design smartfonów z serii Reno nie jest według mnie tak atrakcyjny, jak tych na początku. Ich symetryczna budowa i wysuwane aparaty z płetwą rekina wyróżniały się z tłumu. Tutaj jednak mamy do czynienia z wyspą na trzy aparaty z dużymi obiektywami ułożone pionowo, a obok nich dioda doświetlająca i czwarte, mniejsze oczko. Na pleckach nie ma czytnika linii papilarnych, więc najprawdopodobniej został on zintegrowany z wyświetlaczem.

Wieści o OPPO Reno4 krążą po sieci

Specyfikacja Reno4 i Reno4 Pro

Do sieci trafiła również specyfikacja przygotowywanych modeli. Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę jest obecność autorskiego szybkiego ładowania o mocy 65 W. Wiemy też o technologii stabilizacji obrazu, przydatnej do robienia zdjęć i nagrywania filmów w trudniejszych warunkach.

Wieści o OPPO Reno4 krążą po sieci

Jak pokazuje tabelka, powstaną dwie wersje: Oppo Reno 4 oraz Oppo Reno 4 Pro. Obie będą wyposażone w ten sam procesor – Qualcomm Snapdragon 765G i baterię o pojemności 4000 mAh. W modelu podstawowym znajdzie się wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,5 cala, z otworem na dwie kamerki: o rozdzielczości 32 oraz 2 Mpix. Główny aparat będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 48 megapikseli z OIS, a kolejne dwa w matryce 8 i 2 Mpix.

Wieści o OPPO Reno4 krążą po sieci

Reno4 Pro ma dostać zakrzywiony ekran o przekątnej 6,55 cala, przednią kamerkę o rozdzielczości 32 megapikseli oraz tylne aparaty o rozdzielczości odpowiednio 48, 12 i 13 Mpix.

Zobacz też: Recenzja OPPO A91 – witamy na rynku średniopółkowców

Wieści o OPPO Reno4 krążą po sieci

Nie wiemy czym jest podyktowana decyzja o tak szybkim wydaniu kolejnego modelu. Mówi się, że prezentacja OPPO Reno4 i OPPO Reno4 Pro ma się odbyć już w czerwcu. Warto zauważyć, że cyfra 4 jest uznawana w Chinach za pechową, ale seria Reno powstała po części z myślą o rynku globalnym, więc producent nie pokusił się o jej pominięcie.

Co sądzicie o plotkach na temat Reno4? To progres czy regres?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!