Windows 11 to był tylko przedsmak! Windows 12 może pojawić się już niedługo

Windows 11
Szybkie ustawienia w Windowsie 11

Choć myśleliśmy, że poza Windowsem 10 nie będzie nic nowszego, nie tak dawno temu dostaliśmy Windowsa 11, z którego jeszcze nie każdy fan korzysta. A tu jak się okazuje, za jakiś czas może pojawić się Windows 12!

Windows 12 szybciej niż myśleliśmy?

Windows 11 pojawił się niedawno i nawet ta premiera była dosyć dziwna, bowiem Microsoft przyzwyczaił nas do raczej nie bawienia się w tworzenie ciągle “nowych” systemów i to Windows 10 długo pozostawał tym najnowszym. Windows 11 jednak został pokazany i do dzisiaj jeszcze wiele osób nie wykonało aktualizacji. I co ciekawe, może już niedługo pojawi się Windows 12.

Tak, bo jak się okazuje, Microsoft może chcieć wrócić do starszego cyklu wydawniczego, gdzie nowy Windows był wydawany co średnio 3 lata. Bo choć Windows 10 przez wiele lat pozostawał najnowszym Windowsem, to jednak nie oznacza to, że gigant musi dalej stosować tak dziwny cykl wydawniczy.

Windows-11-Start-Menu-Laptop

Jak się okazuje, Windows 12 może zadebiutować już w 2024 roku. Specjalny raport Windows Central mówi, że Microsoft miał anulować przyszłoroczną aktualizacje Sun Valley 3 i poczeka z nią do 2024, aby wydać ją pod nazwą Windows 12. Możliwe też, że niektóre funkcje, które miały być w Windowsie 11 do niego finalnie nie trafią – a przynajmniej w takiej formie. Podobno gigant rozpocznie program “Moments”, który miałby pozwolić wydawać niektóre funkcje w mniejszych aktualizacjach cztery razy w roku – zaczynając od 2023.

Nowa taktyka Microsoftu w sumie nie powinna nas dziwić. Nowy macOS wychodzi całkiem często i to dostaje własną nazwę. Nowe Ubuntu mamy 2 razy w roku, a wydanie LTS – co dwa lata. Fedora też wydawana jest 2 razy w roku. Może to być wyjątkowo często, ale w rzeczywistości fanom bardziej pozwala się ekscytować nowościami, a także ułatwia znacznie segregowanie dostępnych w przeróżnych wersjach funkcji i dodatków. Poza tym aktualizowanie systemu w chociażby przypadku Fedory jest proste i przyjemne (sam na jednym komputerze przeżyłem ścieżkę Fedora 34 -> Fedora 35 -> Fedora 36 i nic złego się nie wydarzyło). Natomiast Windows ciągle był 10…

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!