Strona główna Aktualności Własny chip 5G od Apple dopiero w 2025?

Własny chip 5G od Apple dopiero w 2025?

-

Apple ostatnio poradziło sobie z problemami z Qualcommem. Nie ma więc obaw o to, z jakiego modemu 5G skorzystają dla iPhonów w 2020 roku. Mimo zgody, Apple jednak wciąż pracuje nad swoim rozwiązaniem.

Kolejny krok ku niezależności

Apple lubi być niezależne od innych producentów. Przypomnijmy, że pierwsze modele iPhone były wyposażone w CPU od Samsunga. Ostatnio też plotkuje się o tym, iż gigant z Cupertino w swoich komputerach chce zrezygnować z CPU Intela. Teraz wiadomo też, że modem 5G również z czasem będzie autorski.

apple iphone xs (2)

Apple gotowe na 5G?

Ostatnie raporty donoszą, że Apple pracuje nad swoim modemem 5G, jednak ten nie ma szans pojawić się przed 2025 rokiem. Biorąc pod uwagę ile trwa praca nad takimi rozwiązaniami, oraz ich zatwierdzanie, może być to jak najbardziej prawdą. Oznacza to, że Apple póki co będzie musiało współpracować z Qualcommem przynajmniej 5 lat.

Zobacz także: Qualcomm i Apple kończą batalię sądową, a Intel odpuszcza sobie układy 5G do smartfonów

Raport wyszczególnia, że gigant z Cupertino musiał zdecydować się na modemy od Qualcomma, ponieważ te od Intela (wybrane jeszcze na etapie sporu z Qualcommem) nie spełniły rygorystycznych wymagań. Wydajność modemu XMM 7560 dla iPhone XS, XS Max i XR nie była tak dobra jak oczekiwano, dlatego Apple postanowiło zaprzestać współpracy.

Na ten moment Apple podpisało kontrakt z Qualcommem, jednocześnie wycofując pozew sądowy. Jeśli Apple zapłaci pewne stawki, uzyska dostęp do technologii 5G. Ta z kolei będzie prawdopodobnie wykorzystana w tegorocznych, bądź przyszłorocznych iPhone’ach (iPady też pewnie się załapią).

To dobrze, że Apple stara się zapewnić szybką łączność w swoich smartfonach. 5G prężnie się rozwija, w świecie Androida pojawia się coraz więcej urządzeń wspierających tą technologię. Szkoda byłoby zatem zostać w tyle. Zwłaszcza, że chętnych na takie prędkości nie brakuje i 5G niebawem będzie tak samo popularne, jak dziś 4G/LTE.

Czekacie na 5G w sprzętach Apple? A może jest wam to zupełnie zbędne? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

ŹródłoGizchina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej