Wojna pomiędzy Huawei i Donaldem Trumpem jednak nie zakończona? Zakaz handlu nie zostanie zdjęty!

donald trump

Wszystko wskazywało na to, że relacje na linii Huawei – rząd Stanów Zjednoczonych uległy poprawie. Nic bardziej mylnego. Sytuacja rozwija się dynamicznie i szczerze mówiąc zaczyna przypominać brazylijską telenowelę. 

Trump nie chce handlować z Huawei

W maju tego roku rząd Stanów Zjednoczonych z Donaldem Trumpem na czele nałożył sankcje handlowe na firmę Huawei. Następnie w czerwcu prezydent USA przyznał, że zostało wypracowane porozumienie i umowy handlowe wrócą do normy. Teraz już wiemy, że tak nie będzie. Teraz Donald Trump podczas swojego przemówienia zaznaczył, że Amerykanie nie będą prowadzić jakiegokolwiek handlu z chińskim gigantem. Decyzja ta ma bez wątpienia charakter polityczny, ponieważ padła po tym jak Chiny zapowiedziały, że nie kupią produktów rolnych od amerykańskich firm.

Huawei USA

Jak wygląda aktualna sytuacja? Niezbyt ciekawie. Administracja Stanów Zjednoczonych otrzymała około 50 wniosków o przywrócenie możliwości handlu z Huawei. Oczywiście po słowach Donalda Trumpa wszystkie te wnioski zostaną odrzucone, a sama chińska firma zostanie po raz kolejny wpisana na czarną listę oznaczającą nic innego jak całkowity zakaz handlu. Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych może mieć nawet bezpośredni wpływ na nadchodzące EMUI 10. Jeśli Huawei nie otrzyma usług Google to korzystanie z smartfonów tego producenta w Europie przestanie mieć jakikolwiek sens.

Zobacz także: Huawei prezentuje HarmonyOS. Rewolucji jednak nie będzie…

Oczywiście producent z Państwa Środka zaprezentował nam niedawno HarmonyOS, ale przyznam szczerze, że nie wierzę w to, że system ten jest na tyle dopracowany by z dnia na dzień zastąpić Androida. Niemniej jednak liczę na to, że Huawei ma jakiegoś asa w rękawie, którym da radę zaskoczyć nas wszystkich i udowodnić światu, że jest sobie w stanie poradzić bez wsparcia amerykańskich przedsiębiorstw. Jak rozwinie się sytuacja? Tego niestety nie wiemy. Pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia na ten temat!

Co myślicie o aktualnej sytuacji firmy Huawei? Czy waszym zdaniem HarmonyOS może zastąpić Androida? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!