Wyciekł design Xiaomi 12! Wygląda… wyjątkowo normalnie

Xiaomi 12

Najnowszy flagowiec Xiaomi 12 powinien zostać pokazany lada moment. Niestety, niewiele o nim wiemy – w zasadzie oprócz procesora to nie wiemy prawie nic. Aż do teraz, bowiem wyciekł jego design!

Xiaomi 12 wygląda… normalnie

Jak możemy się spodziewać, Xiaomi 12 zaoferuje najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 1. Co ciekawe, to właśnie ten flagowiec ma być jednym z pierwszych telefonów z nowym chipem Qualcomma na rynku. Mówi się także o aparacie głównym 50 MP oraz o dostępie do MIUI 13 zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Jednym z ciekawszych elementów telefonu jest oczywiście design. Ten w Xiaomi Mi 11 był całkiem ładny i oryginalny, bowiem można było bardzo łatwo odróżnić go od innych modeli. Zaokrąglenia dobrze ze sobą współpracowały i telefon mógł się podobać. Jak będzie z Xiaomi 12?

Najnowszy flagowiec nie będzie już taki wyróżniający się na tle innych. W zasadzie będzie to jednolita bryła z prostokątną wyspą z aparatmi w rogu obudowy. Wyspa również wygląda typowo – jak w wielu innych telefonach. Zresztą zobaczcie sami.

Jak widzicie, telefon niezbyt odróżnia się od innych modeli dostępnych na rynku. Jest to wyjątkowo dziwne, bo producenci zazwyczaj jak najmocniej chcą odróżnić swojego flagowca od innych. A Xiaomi? Chyba nie chce tego robić w przypadku dwunastki. Inaczej jednak może być w Xiaomi 12 Ultra, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Ultra naprawdę odróżni się od innych.

Xiaomi 12 ma cechować się wymiarami 152,7 x 70 x 8,6 mm. To oznacza, że będzie on mniejszy nawet od mojego OnePlusa Nord 2, który już teraz jest w miarę kompaktowy (a przynajmniej mniejszy od poprzedniego telefonu, który miałem – POCO F2 Pro). Dla przypomnienia, Nord 2 ma ekran 6,4″, więc tutaj dostaniemy jakieś 6,2 może 6,3 cala. Warto odnotować, że ekran wygląda na lekko zagięty. Xiaomi 12 prawdopodobnie zadebiutuje 28 grudnia.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!