Wyciekły rendery budżetowców od HTC! Poznajcie Wildfire E i Wildfire E1

Wyciekły rendery budżetowców od HTC! Poznajcie Wildfire E i Wildfire E1

Kilka dni temu informowałem o wycieku pierwszych informacji na temat przyszłego budżetowca od HTC. Jak się okazuje, tajwański producent pracuje nie nad jednym, a nad aż dwoma tanimi smartfonami. Prawdopodobnie tak będą prezentować się Wildfire E i Wildfire E1.

HTC Wildifre E i Wildfire E1 nie są oparte o procesory Qualcomm Snapdragon

Specyfikacja Wildfire E będzie niemalże taka sama, jak >w tym newsie<. Dla przypomnienia, smartfon ten wykorzystywać będzie procesor Spreadtrum SC9863 – ośmiordzeniowa jednostka Cortex-A55, gdzie cztery rdzenie są taktowane 1,6 GHz, a kolejne cztery 1,2 GHz. Obraz wyświetlany będzie na ekranie IPS o przekątnej 5,45 cala i rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Użytkownik dostanie zestaw dwóch aparatów na tyle – jeden 13 megapikseli i drugi 2 megapiksele, a na froncie kamerkę 5 megapikseli. Z chipsetem współpracować będą tylko dwa gigabajty pamięci RAM i – choć wątpię, że to prawda – na dane użytkownika będzie aż 128 gigabajtów wbudowanej pamięci. Całość zasilać będzie ogniwo o pojemności 3000 mAh. Wygląd tego smartfona możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Wyciekły rendery budżetowców od HTC! Poznajcie Wildfire E i Wildfire E1
HTC Wildfire E

Warto zobaczyć: Google znacznie ulepsza tryb ciemny w Chrome Canary

To jednak nie jest koniec! HTC pracuje nad jeszcze jednym budżetowcem, którego nazwa to Wildfire E1 i będzie znacznie różnił się od modelu bez 1 w nazwie. Smartfon ten bazować ma na procesorze MediaTek Helio A22 – cztery rdzenie taktowane zegarem 2,0 GHz. Z chipsetem współpracować będą trzy gigabajty pamięci RAM a na pliki użytkownika przewidziano 32 gigabajty pamięci wewnętrznej. Obraz wyświetlany będzie na ekranie o przekątnej 6,088 cala i rozdzielczości 1560 x 720 pikseli. Zdjęcia natomiast będzie można robić dzięki głównemu aparatowi 16 megapikseli, a selfie za pomocą kamerki frontowej 8 megapikseli. Całość zasilać ma ogniwo o pojemności 3000 mAh. Tak jak możecie zobaczyć na poniższym renderze, smartfon ten ma małego notcha.

Wyciekły rendery budżetowców od HTC! Poznajcie Wildfire E i Wildfire E1
HTC Wildfire E1

Warto przeczytać: skROOT: Ubuntu stworzyło nowe Ubuntu-WSL, a Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w mobilnym Outlooku

Ciężko cokolwiek powiedzieć na temat nowych smartfonów od HTC. Brak procesorów Snapdragon niezbyt napawa optymizmem, jednak mam nadzieję, że HTC dobrze zoptymalizuje Androida, bowiem to może być największa zaleta tego sprzętu.

Co myślicie o Wildfire E i Wildfire E1? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!