Xiaomi całkowicie wstrzymuje aktualizację Global Bety MIUI!

xiaomi mi 9

Pamiętacie ostatnie doniesienia dotyczące chińskiej bety MIUI? Tym razem fani cotygodniowych aktualizacji nakładki Xiaomi będą jeszcze bardziej niezadowoleni, bowiem chiński gigant całkowicie wstrzymuje aktualizację globalnego oprogramowania w wersji beta.

Beta nie powinna być dla wszystkich

Z dniem 1 lipca tego roku zostanie całkowicie zawieszone wydawanie publicznej bety globalnej nakładki MIUI. Jaki jest powód takiej decyzji? Według Xiaomi beta jest czymś do czego dostęp powinny mieć tylko osoby, które mają doświadczenie i co najważniejsze wiedzę na temat Androida i wiedzą jak naprawić pewne błędy czy w razie potrzeby przywrócić poprzednią wersję systemu. W rzeczywistości wyglądało to zupełnie inaczej. Oczywiście stabilna wersja MIUI także nie jest pozbawiona wad i błędów i niejednokrotnie zdarzało się, że jakaś aktualizacja przynosiła więcej szkody niż pożytku, ale to beta jest czymś w czym, przynajmniej w teorii, tych błędów powinno być więcej.

Zobacz także: Plan aktualizacji telefonów Xiaomi do Android Q pojawił się w sieci

Gigant z Państwa Środka uważa, że ta decyzja sprawi, że stabilna wersja MIUI będzie od teraz zdecydowanie lepsza i bardziej dopracowana, ponieważ błędy będzie zgłaszać tylko wybrana grupa użytkowników, która zna się na tym co robi. Oczywiście jestem świadomy tego, że Global Beta ma wielu zwolenników i w naszym kraju, ale pamiętajmy o tym, że zdecydowana większość posiadaczy smartfonów Xiaomi korzysta z wersji stabilnej nakładki.

miui 10

Zmiany pojawią się także w xiaomi.eu. Jeśli chiński gigant wyda Global Beta 27 czerwca to w piątek 28 czerwca zostanie wydana ostatnia wersja xiaomi.eu dla Pocophone F1 oraz Redmi Note 6 Pro. Urządzenia te jak i wszystkie inne, które zadebiutowały jedynie na rynku globalnym nie będą już otrzymywać cotygodniowych aktualizacji. Czy decyzja ta wyjdzie na dobre Xiaomi? A może część użytkowników odwróci się od tej firmy? Czas pokaże!

Co myślicie o najnowszych doniesieniach dotyczących Global Beta MIUI? Korzystaliście z tej wersji nakładki czy wolicie stabilną wersję? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!