Plan aktualizacji telefonów Xiaomi do Android Q pojawił się w sieci

mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Posiadacie smartfon Xiaomi i zastanawiacie się czy wasze urządzenie otrzyma aktualizację do Androida Q? Teraz wszystko stało się jasne. Chiński gigant opublikował listę modeli, które otrzymają nową wersję systemu z zielonym robocikiem!

Zaskoczeń brak

Stabilna wersja Androida Q wprawdzie jeszcze nie została zaprezentowana światu, ale producenci już pracują nad tym aby jak najszybciej umożliwić użytkownikom pobranie najnowszego systemu. W przypadku Xiaomi udział w beta testach biorą Mi 9, Mi MIX 3 5G oraz niedawno zaprezentowany Redmi K20 Pro. Jednak teraz poznaliśmy listę urządzeń, które otrzymają Androida Q w pierwszej kolejności. Oczywiście brak waszego smartfona na liście nie oznacza on, że nowy system z zielonym robocikiem nie trafi na wasze urządzenie. Niemniej jednak jeśli korzystacie z budżetowca czy starszego średniaka to nie spodziewałbym się wyczekiwanej aktualizacji. Lista telefonów, które otrzymają Androida Q w czwartym kwartale 2019 roku prezentuje się następująco:

Zobacz także: Google naprawiło błędy z bootloopem w czwartej becie Android Q i wznowiło proces aktualizacji

android q

Jak widać są to przede wszystkim flagowce i mocniejsze średniaki. Co ciekawe już w pierwszym kwartale 2020 roku Androida Q otrzyma także Redmi Note 7 oraz Redmi Note 7 Pro. Zapewne najpierw pojawią się wersję beta, a dopiero później w pełni sprawne stabilne wersje systemu. Według najświeższych plotek już w przyszłym miesiącu Xiaomi ma zaprezentować nam nową odsłonę swojej nakładki. Tym samym MIUI 11 zadebiutuje z Androidem Pie, a dopiero pod koniec roku wymienione wyżej smartfony otrzymają Androida Q. W przypadku Xiaomi ciężko powiedzieć co nowego przyniesie najnowsza wersja systemu z zielonym robocikiem. Spodziewam się, że dużo ciekawsze zmiany i jednocześnie przebudowanie przyniesie nam właśnie MIUI 11. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego powinniśmy się dowiedzieć już niedługo!

A czy wasze urządzenie znalazło się na liście smartfonów Xiaomi, które otrzymają Androida Q? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!