Xiaomi i Leica oficjalnie. To ma być długoterminowa współpraca

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Zgodnie z tym co przewidywaliśmy, Xiaomi w końcu oficjalnie zapowiedziało długoterminową współpracę z niemiecką firmą Leica.

Xiaomi + Leica

Już od jakiegoś czasu dochodziły nas słuchy mówiące, że Xiaomi zamierza nawiązać współpracę z marką Leica. Tak, z tą samą firmą, którą tak bardzo chwalił się Huawei przy okazji premiery modelu P9. Teraz jednak niemieckie przedsiębiorstwo fotograficzne znalazło innego, chińskiego partnera.

Najnowsza informacja prasowa jasno deklaruje, że chińskie Xiaomi i niemiecka Leica nawiązały długotrwałą współpracę. Nie wiemy jak dokładnie ma ona wyglądać. Notka prasowa dodaje, że premiera pierwszego flagowca opracowanego przez obie firmy odbędzie się jeszcze w lipcu 2022 roku. Przecieki wskazują na to, że prawdopodobnie mowa tu o Xiaomi 12 Ultra.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra (fot. Letsgodigital)

Xiaomi koncentruje się na zapewnieniu najwyższej jakości doświadczeń i zawsze miało nadzieję na ekstremalne wykorzystanie możliwości smartfonów w fotografii. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami, doceniają wzajemne zalety. Współpraca ta będzie silnym bodźcem dla strategii Xiaomi w dziedzinie obrazowania. W trakcie współpracy, począwszy od projektowania optyki, przez innowacyjne technologie, filozofię produktów i preferencje dotyczące obrazowania, obie strony doświadczyły bezprecedensowego, dogłębnego zderzenia i połączenia

Lei Jun, dyrektor Xiaomi Group.
Xiaomi & Leica
Xiaomi & Leica (fot. Xiaomi)

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!