Xiaomi Mi 10 Explorer Edition oraz nowy Mi Pad nie trafią na rynek w tym roku

Mi 8 EE

Pamiętacie jeszcze Mi 8 Explorer Edition, który był pierwszym smartfonem w portfolio chińskiego producenta z przeźroczystymi pleckami? Dodatkowo smartfon ten wyróżniał się czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem. Rok 2019 przyniósł nam kolejne wydanie Explorer Edition będące limitowaną wersją flagowca. Wszystko wskazuje na to, że tym razem sytuacja będzie wyglądać inaczej.

Xiaomi Mi 10 Explorer Edition nigdy nie powstanie?

W sieci pojawiły się plotki, które mówią jasno – w tym roku gigant z Państwa Środka nie zaprezentuje światu limitowanej wersji swojego flagowca z przeźroczystymi pleckami. Jaki może być powód tej decyzji? Wprawdzie Xiaomi nie zabrało głosu w tej sprawie, ale moim zdaniem odpowiedzi mogą być dwie. Jedną z możliwości jest to, że Mi 9 Explorer Edition najzwyczajniej w świecie nie sprzedawał się tak dobrze jak oczekiwano. Z drugiej strony wydaje mi się, że chiński producent nie miałby czym zaskoczyć w przypadku Mi 10 Explorer Edition.

Czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, ekran o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, bardzo szybkie ładowanie zarówno z wykorzystaniem kabla jak i ładowarki bezprzewodowej czy ogromna ilość RAM-u oraz pamięci wewnętrznej to coś co znajdziemy w Mi 10 lub Mi 10 Pro. Tym samym Explorer Edition mógłby tak naprawdę jedynie wyróżniać się przeźroczystymi pleckami, a to może być zbyt mało, aby przyciągnąć wzrok fanów marki.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Pro dostanie szybkie ładowanie o mocy 66W. To już pewne!

Chiński producent porzuci tablety?

Xiaomi zaprezentowało światu Mi Pada 4 w 2018 roku. Oczywiście widzieliśmy jeszcze model Mi Pad 4 Plus, ale od tego czasu w sieci nie pojawiły się jakiekolwiek informacje na temat nowych tabletów chińskiego producenta. Co więcej gigant z Państwa Środka nie zaktualizował nawet tych urządzeń do MIUI 11, a co za tym idzie najprawdopodobniej utraciły one już wsparcie. Według plotek chińska firma w tym roku nie zamierza pokazać światu nowego sprzętu z serii Mi Pad. To może oznaczać, że Xiaomi na dobre chce porzucić rynek tabletów. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

mi pad 4

Na zdjęciu głównym znajduje się Mi 8 Explorer Edition.

Czekaliście na premierę Mi 10 Explorer Edition lub kolejną generację Mi Pad? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!