Xiaomi Mi 9 oraz Mi 9 SE certyfikowane. Jak może wyglądać nowy flagowiec Xiaomi?

Xiaomi Mi 9

Premiera Xiaomi Mi 9 jest coraz bliżej, więc w sieci pojawia się coraz więcej informacji oraz plotek o nim. W Chińskim Urzędzie Radia i Telewizji zostały certyfikowane telefony, które mogą być nowym flagowcem Chińczyków oraz jego mniejszą wersją. Oprócz tego można znaleźć coraz więcej renderów, które mają przedstawiać Mi 9. 

Xiaomi Mi 9 na konceptach wygląda ciekawie…

Mi 9 ma zostać zaprezentowany już niedługo, bo na targach MWC 2019. Chińczycy mogą postawić na znaczne zmniejszenie ramek i zastąpienie dużego notcha małym wcięciem na kamerkę pośrodku. Średnio przypada to do mojego gustu, aczkolwiek wygląda sensowniej niż dziurka w rogu, jak w chociażby nowych tworach Samsunga.

Xiaomi Mi 9

Jakie podzespoły dostanie następca Xiaomi Mi 8? Jeśli założymy, że pod nazwą kodową Cepheus kryje się nowy flagowiec z Chin, to możemy być pewni co do paru rzeczy. Na pewno napędzi go Snapdragon 855 uzupełniony 6 GB RAMu w bazowej wersji. Oczywiście nie będzie to jedyna opcja, zapewne na rynku pojawią się również warianty 8 i 10 GB RAM. Telefon powinien obsługiwać technologię 5G.

Na renderze widzimy zestaw trzech aparatów. Głównym z nich ma być matryca Sony IMX586 – potwór o rozdzielczości 48 megapikseli. Drugi powinien służyć do nadawania głębi i uzyskiwania lepszego rozmycia tła. Trzecie oczko może być teleobiektywem, szczerze na to liczę. Długość przekątnej ekranu w Mi 9 wyniesie 6,4 cala i będzie to pewnie OLED.

Certyfikacja dwóch telefonów o kodach modeli podobnych do Mi 8

Xiaomi Mi 9

Ubiegłoroczny flagowiec w rejestrze Chińskiego urzędu miał kod M1803E1A/T. Tym razem certyfikację dostało urządzenie o kodzie M1902F1A/T. Wygląda to tak, jakby był to po prostu kolejny model. Ciąg czterech cyfr oznacza tu rok i miesiąc a pozostałe znaki to kod, który jak widać “przeskoczył” o literę dalej.

Oprócz tego certyfikowano model M1903F2A. Ma to być Xiaomi Mi 9 SE. Ma on zostać wyposażony w Snapdragona 7150, który jest następcą goszczącego w Mi 8 SE Snapdragona 710. Będzie on oczywiście mniejszy od Mi 9, jego ekran ma mieć przekątną 6 cali. Ponadto, zapewne będzie miał nie trzy, a dwa aparaty.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 dostanie lepszą technologię szybkiego ładowania od poprzedników!

Najbliższe tygodnie będą przynosić coraz więcej plotek, renderów oraz spekulacji odnośnie nowego flagowca Xiaomi. Firma raczej nie zaskoczy nas wielką rewolucją a jedynie rozwinie aktualne rozwiązania. Mam również nadzieję, że producent pozostanie przy cenach poprzedniego flagowca i ich nie podniesie. To była zawsze ich mocna strona i niech tak pozostanie. Liczę też na to, że model Mi 9 pojawi się w polskich kanałach dystrybucji szybciej niż poprzednik.

Czy czekacie na nowego flagowca Xiaomi? Jakie oczekiwania odnośnie Mi 9 macie? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!