Xiaomi Mi Band 6 NFC z płatnościami zbliżeniowymi w Polsce? Nowa opaska zmierza do Europy!

Mi Band 6 główne
Xiaomi Mi Band 6

Z każdą generacją opaski Mi Band oczekujemy, że na nasz rynek trafi ta wersja ulepszona z NFC. Niestety, ten wariant jakoś omija nasz kontynent, bowiem i tak ten moduł nie miałby tutaj większego użycia. To może się jednak zmienić już niedługo, bowiem do Europy zmierza Xiaomi Mi Band 6 NFC!

Xiaomi Mi Band 6 (podobnie jak 5. i 4. generacja) to urządzenie niezwykle popularne – głównie dzięki niskiej cenie i ogromnym możliwościom. Warto jednak wiedzieć, że na chińskim rynku już od bodajże 4. generacji wydawana jest wersja z NFC. Moduł ten nie jest jednak tam wykorzystywany do płatności zbliżeniowych (te się tam nie rozwinęły – mobilne płatności przyjęły formę skanowania kodów QR), a do komunikacji miejskiej. Nadal jednak jest to wygodniejsza forma niż wyciąganie karty miejskiej za każdym razem jak chcemy się przejechać. Warto tutaj wtrącić, że Xiaomi Mi Band 4 NFC został wydany na Ukrainie i Białorusi, gdzie faktycznie pozwala płacić za zakupy.

Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 NFC w Europie?

Jak twierdzą nasze źródła, Xiaomi Mi Band 6 może zostać ponownie wydany w Europie, jednak w wersji z NFC. Opaska sportowa Mi Band 6 NFC właśnie została certyfikowana we Włoszech, a to też może oznaczać, że trafi również na inne rynki Unii Europejskiej, w tym do Polski (wszak w wielu aspektach w UE obowiązują podobne standardy).

mi band 6
(fot. XiaomiToday.it)

Nie spodziewajmy się tutaj jednak wsparcia dla Google Pay – te w przypadku zegarków i opasek jest dostępne tylko i wyłącznie w systemie WearOS. Jeśli już płatności wejdą, to będzie to własny system stworzony przy współpracy z Mastercard. Więc jeśli posiadasz kartę VISA, to możesz mieć pewne problemy. Podobnie jest w przypadku zbliżeniowego BLIKa.

Warto tutaj dodać, że premiery Xiaomi Mi Band 6 NFC spodziewamy się już w najbliższych tygodniach. Prawdopodobnie będzie to już 23 września 2021 podczas konferencji, na której światło dzienne ujrzy również Xiaomi Mi 11T i Xiaomi Mi 11T Pro.

Źródło: XiaomiToday.it przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!