Xiaomi podaruje 1 milion euro na wsparcie osób dotkniętych powodzią w Niemczech, Holandii i Belgii

xiaomi logo

Niemiecki Czerwony Krzyż, holenderski Narodowy Fundusz Katastrof Giro 777 i Belgijski Czerwony Krzyż otrzymają od Fundacji Xiaomi darowiznę w wysokości miliona euro na wsparcie osób dotkniętych powodzią w Niemczech, Holandii i Belgii. Firma Xiaomi ogłosiła dziś, że mieszkańcom tego regionu, z którymi czują się związani, potrzebne jest wsparcie.

Xiaomi przekaże milion euro wparcia

Jesteśmy zszokowani skalą tej klęski żywiołowej. Jesteśmy bardzo blisko dotkniętych regionów w Niemczech, Holandii i Belgii i zrobimy swoje, aby pomóc tamtejszym ludziom, ponieważ działamy w tych krajach od dłuższego czasu i czujemy się naprawdę związani z miejscową ludnością. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać w sumie milion euro Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi, holenderskiemu Narodowemu Funduszowi Katastrof Giro 777 i belgijskiemu Czerwonemu Krzyżowi za pośrednictwem Fundacji Xiaomi

powiedział William Lu, starszy wiceprezes i prezes działu międzynarodowego Xiaomi

W samych Niemczech, według Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ponad 2500 wolontariuszy pracuje przez całą dobę, aby pomóc ludziom w terenie i zapewnić im podstawowe potrzeby. Osoby, które chciałyby wesprzeć ofiary w rejonie powodzi, mogą to zrobić również za pośrednictwem Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Już podczas wybuchu epidemii Covid-19 w 2020 roku Grupa Xiaomi i Fundacja Xiaomi zrobiły pierwszy krok, aby zakupić i przekazać dużą liczbę materiałów medycznych, by wesprzeć prowincję Hubei w Chinach oraz ponad 30 krajów i regionów na całym świecie. W tym czasie środki medyczne do walki z epidemią zostały dostarczone do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Luksemburga i innych krajów.

Źródło: blog.mi.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!