Xiaomi pracuje nad kolejnymi słuchawkami TWS z aktywną redukcją szumów

Xiaomi pracuje nad kolejnymi słuchawkami TWS z aktywną redukcją szumów

Tak naprawdę Xiaomi w swojej ofercie posiada naprawdę sporo całkowicie bezprzewodowych słuchawek. Wśród nich znajdziemy zarówno te tańsze modele jak i te z wyższej półki cenowej, które wyposażoną się między innymi w redukcję szumów. Wszystko wskazuje na to, że producent z Państwa Środka pracuje nad kolejnym modelem!

Xiaomi Mi Noise Cancelling Wireless Earphones

Nadchodząca nowość Xiaomi otrzymała właśnie certyfikację Bluetooth. Z certyfikacji tej wynika, że sprzęt ten miałby trafić na rynek pod nazwą Mi Noise Cancelling Wireless Earphones, ale moim zdaniem chiński producent może kontynuować nazewnictwo z poprzednich generacji, a co za tym idzie bardzo możliwa jest nazwa Mi Air 3. Pewne jest, że słuchawki te będą łączyć się ze smartfonem czy innym źródłem dźwięku poprzez Bluetooth 5.0. Rozwiązanie to nie tylko powinno zapewnić jeszcze lepszy zasięg, ale także zdecydowanie zmniejszyć zużycie energii. Tym samym zarówno same słuchawki jak i źródło dźwięku na jednym ładowaniu będą mogły pracować dłużej.

Xiaomi pracuje nad kolejnymi słuchawkami TWS z aktywną redukcją szumów

Nie zabraknie także wsparcia dla kodeków SBC oraz AAC. Szkoda, że Xiaomi nie pokusi się o wykorzystanie mniej stratnych kodeków, ale bez wątpienia mogłoby się to wiązać ze znaczącym wzrostem ceny. Osoby, które chcą korzystać ze słuchawek także podczas aktywności powinny być zadowolone z certyfikatu wodoodporności IPX4, który powinien uchronić sprzęt ten przed wilgocią.

Zobacz także: Amazfit Band 6 może być jeszcze lepszą wersją Xiaomi Mi Band 5

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowych słuchawek TWS producenta z Państwa Środka? Wprawdzie data nie została jeszcze ujawniona, ale bardzo możliwe, że Xiaomi będzie chciało pokazać urządzenie to światu tego samego dnia, co Mi 10 Pro Plus. Co za tym idzie prezentacja może odbyć się już w sierpniu tego roku. Według plotek nadchodzące słuchawki chińskiej firmy mogą zostać wycenione na kwotę z przedziału 499-799 juanów czyli około 270-430 zł. Miejmy nadzieję, że i tym razem Xiaomi nie zapomni o mieszkańcach Starego Kontynentu i doczekamy się także premiery na rynku globalnym.

Na zdjęciu głównym znajdują się Xiaomi Mi True Wireless Earphones, których recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po kolejnych bezprzewodowych słuchawkach Xiaomi? A może korzystacie z poprzednich modeli chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!