Xiaomi Redmi K50 Pro+ może być przepotężny! Wyciekła częściowa specyfikacja

POCO F3
POCO F3

Xiaomi to marka, która potrafi zaoferować mocną specyfikację w niezbyt wysokiej cenie. Bez wątpienia przedłużeniem tej tradycji będzie Redmi K50 Pro+, którego częściowa specyfikacja właśnie wyciekła.

Xiaomi Redmi K50 Pro+ będzie mocny, ale chyba nikt nic innego się nie spodziewał

Tutaj wspomnę, że Redmi K50 Pro+ raczej nie trafi do Polski, a przynajmniej nie pod tą nazwą. Urządzenia z serii Redmi K pojawiały się u nas jako Xiaomi Mi lub POCO F, więc i teraz możemy spodziewać się czegoś podobnego. Przejdźmy jednak do bohatera dzisiejszego wpisu.

Właśnie w Chinach wyciekła częściowa, prawdopodobna specyfikacja Redmi K50 Pro+. Tak jak się spodziewamy, smartfon będzie naprawdę potężny. Na pokładzie mamy znaleźć wyświetlacz AMOLED generacji E5 produkcji Samsunga. Ekran ma zaoferować świetną jasność i częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120 lub nawet 144 Hz.

Sercem telefonu ma być przyszły flagowy układ Qualcomm Snapdragon 898. Jak się domyślacie, zaoferuje on wszystko to, co najlepsze i raczej nikt nie powinien martwić się o wydajność. Ciekawi mnie jednak to, czy nie będzie on zbyt drogim komponentem do smartfona, który nie celuje w najwyższą półkę cenową. Ponadto na tyle znajdziemy zestaw aparatów, gdzie jeden ma mieć 108 MP (aktualnie takie liczby już nie robią żadnego wrażenia), a baterię naładujemy mocą 120 W, choć mówi się, że jednak będzie to 67 W. Ta sama technologia jest już obecna chociażby w Xiaomi MIX 4 oraz Xiaomi 11T Pro.

Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 11T Pro

Redmi K50 Pro+ ma pojawić się na rynku jakoś na początku 2022 roku, możliwe że w lutym. Jeśli produkt trafi do Polski, to raczej – tak jak wspomniałem wyżej – pod inną nazwą i nie celowałbym w termin wcześniejszy niż II kwartał 2022 roku.

Źródło: gizmochina przez gsmmaniak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!