Strona główna Aktualności Kolejny telefon z rodziny Xiaomi Redmi 7 nadchodzi. Oczywiście w Indiach!

Kolejny telefon z rodziny Xiaomi Redmi 7 nadchodzi. Oczywiście w Indiach!

-

Indyjski rynek kocha budżetowe telefony, co dobitnie potwierdzają statystyki. Obecnie wiodącą tam marką jest Xiaomi, o czym dokładniej pisaliśmy tutaj i tutaj. Hindusi, podobnie jak Polacy, kochają tanie budżetowce. Oczywiście tanie i dobre, a takie właśnie produkty tworzą pomarańczowi.

Jakie wersje Redmi Note 7 są obecnie w Indiach?

Xiaomi zamierza wypuścić trzeci model z rodziny Redmi Note 7 na rynek indyjski. Dlaczego trzeci? Sytuacja ma się tam trochę inaczej niż u nas, gdyż często indyjskie modele pomarańczowych posiadają nieco inne specyfikacje oraz oznaczenia. Jest to tak ogromny rynek, że Xiaomi prowadzi tam odrębną produkcję, a że wieści obecnie obiegają cały internet, tak zdarza się, że ludzie mylą europejskie modele z indyjskimi, ponieważ strony z telefonami nie oznaczają ich dokładnie (np. Redmi Note 5/5Pro i Redmi 5 Plus w zeszłym roku).

Redmi Note 7 Pro

W Indiach figurują obecnie dwa modele:

  • Redmi Note 7 ze Snapdragonem 660 oraz kamerą 12 + 2 Mpix na tyle
  • Redmi Note 7 Pro ze Snapdragonem 675 oraz kamerą 48 + 5 Mpix na tyle

Przy czym ten drugi występuje w mocniejszych wersjach pamięciowych, a także jest nieco droższy. Bardzo żałowaliśmy, że nie trafi on do Polski.

Zobacz też: Ponad 2 miliony smartfonów sprzedane w dwa miesiące? Ogromny sukces Redmi w Indiach!

Redmi Note 7S nadchodzi

Xiaomi właśnie zapowiedziało nowy model – Redmi Note 7S, gdzie S oznacza SUPER. Głównym atutem według grafik promocyjnych ma być aparat. Chiński producent reklamuje go hasłem #48MPForEveryone. Ciekawe czy tym razem będzie to matryca Samsunga czy Sony, gdyż jak wiemy działają one nieco inaczej w smartfonach Xiaomi, co dokładniej opisaliśmy tutaj.

Nowy telefon z 48-megapikselowym aparatem ma uchwycić więcej szczegółów, lepsze kolory oraz działać sprawniej w gorszych warunkach oświetleniowych. Trzymamy za słowo.

Ciężko odgadnąć specyfikację Redmi Note 7S. Może być to nasza, europejska wersja wydana w Indiach pod inną nazwą. Byłaby tańsza od Redmi Note 7 Pro, a zatem warunek #48MPForEveryone zostałby spełniony. Z drugiej strony może być to właśnie ten zapowiadany model ze Snapdragonem 730.

Wszystkiego dowiemy się już niedługo, gdyż premiera odbędzie się 20 maja!
Źródłoin.c.mi.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej