XPG Summoner Mini – mała klawiatura mechaniczna dla graczy!

XPG Summoner Mini

Właśnie odbyła się polska premiera klawiatury mechanicznej XPG Summoner Mini. Co oferuje i ile kosztuje?

ADATA XPG Summoner Mini

XPG to marka, którą pobieżnie obserwuję. Od kilku lat używam dysk tej firmy, a nie tak dawno temu przetestowałem laptop XPG Xenia 14 i wbrew pozorom, nie jest on gamingowy. Bo tak, marka XPG specjalizuje się w sprzęcie gamingowym i właśnie XPG Summoner Mini to klawiatura dla graczy.

XPG Summoner Mini

Summoner Mini to klawiatura mechaniczna 60%, co oznacza, że jej wielkość odpowiada 60% standardowej klawiatury. ADATA deklaruje, że każdy z 61 klawiszy ma żywotność na poziomie 50 mln kliknięć. 21 z nich jest dodatkowo wyposażonych w technologię anti-ghostingu, co ma pozwolić na unikanie przypadkowych kliknięć. Do wyboru są niebieskie i czerwone przełączniki OUTEMU oraz dwie wersje kolorystyczne klawiatury – biała i czarna.

Klawiatura waży 400 gramów, co ma niby pozwolić na jej wygodne przenoszenie w plecaku lub torbie. Do tego jednak wolałbym użyć etui, o czym w informacji prasowej XPG nie wspomina. Sprzęt podłączymy do komputera z wykorzystaniem przewodu USB-C.

XPG Summoner Mini

Ile kosztuje ADATA XPG Summoner Mini? Klawiatura już teraz trafiła do sprzedaży w sklepach takich jak x-kom, Komputronik, Media Expert czy RTV Euro AGD w cenie 199 złotych. Wysyłka jednak rozpocznie się za dwa dni – 10 marca 2023 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!