YouTube pozwoli czytać komentarze w trybie pełnego ekranu

youtube
Nowe logo Youtube

Może się wydawać, że aplikacja YouTube od lat jest taka sama. W rzeczywistości jednak ciągle jest rozwijana o kolejne nowości. Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy mają możliwość czytania komentarzy podczas oglądania filmu na pełnym ekranie.

YouTube i komentarze na pełnym ekranie

Osobiście nieczęsto zaglądam do komentarzy, a jeśli tak to już gdzieś “na poczekaniu”. W Androidzie jest możliwe jednoczesne oglądanie filmu i czytanie komentarzy, ale w trybie portretowym. Google chce nam to umożliwić również w widoku horyzontalnym.

Jak się okazuje, niektórzy dostali nową funkcję, która sprawia, że po wejściu w tryb pełnoekranowy, na wyświetlaczu pokazuje się wiszące okno z komentarzami. Co ważne, film jest zmniejszany tak, aby widzieć cały kadr. Okno możemy zamknąć albo krzyżykiem, albo za pomocą gestu schowania pod ekranem (podobno nie u każdego użytkownika ten gest występuje).

Sam nie widzę tej funkcji jako coś, co jest mi niezwykle potrzebne do wygodnego oglądania filmów na YouTube. O wiele bardziej polubiłem się z funkcją przewijania filmu za pomocą przesuwania palcem po ekranie. Niestety, z jakiegoś powodu ona zanikła i nie mogę z niej korzystać…

Chciałbym też, aby powróciła stara metoda wyboru jakości nagrań. Aktualnie słowa (parafrazując) lepsza jakość, gorsza jakość to swego rodzaju żart. Wolałbym po prostu wybrać dokładnie taką jakość, jaką chcę.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!